10 lat - Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu

ostatnia zmiana: 01.09.2014
 

Ta okrągła rocznica oraz organizowany corocznie Rajd Pieszy i Rowerowy  Szlakami Puszczy Kampinoskiej były powodem zorganizowania wspólnej  uroczystości, która miała miejsce 21 sierpnia 2014r na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu.

W imprezie wzięło udział 250 osób niepełnosprawnych z 27 placówek z całego Mazowsza, głównie uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z Warszawy, Serocka, Pułtuska, Sokołowa Podlaskiego, Ostrołęki, Sochaczewa, Makowa Mazowieckiego, Wyszkowa, Myszyńca, Otwocka, Ciechanowa, Żyrardowa, Wołomina, Wyszogrodu, Czubina, Sadowej, Bramek i Łubca oraz wolontariusze z Zespołu Szkół  w Bieniewicach. 

 W tym dniu  wśród gości nie zabrakło również przedstawicieli władz powiatowych, samorządowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, placówek i instytucji oświatowych, kulturalnych i pomocowych. 

Spotkanie rozpoczęła Pani  Iwona Zielak – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu,  dziękując za przyjęcie zaproszenia i współpracę . 

Następnie głos zabrała  Pani Beata Godzina, Prezes Stowarzyszenia ”Przyłącz się do nas”, która przedstawiła rys historyczny placówki podkreślając, jak ważną funkcję pełnią ośrodki wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Jednocześnie złożyła podziękowania dla osób, które przyczyniły się do powstania i dalszego funkcjonowania ŚDS w Łubcu. 

W tym dniu nie zabrakło również gratulacji i życzeń dla uczestników i pracowników  placówki, które na ręce Jubilatów  złożyli :

P. Beata Godzina – Prezes Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” oraz p. Seweryn Chruściński były Prezes StowarzyszeniaP. Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodni, P. Małgorzata Szarpak - Starszy Inspektor Wojewódzki w Wydziale Polityki Społecznej  Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, P. Zenon Reszka - Burmistrz Błonia,P. Andrzej Cieślak -  Wójt Leszna, P. Krzysztof Turek- Wójt Starych Babic,P. Barbara Gębala – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,W imieniu Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego i swoim podziękowania złożyła P. Bożena Wronikowska - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej.Podziękowania i wyrazy uznania otrzymaliśmy również od Dyrektorów, Kierowników, zaprzyjaźnionych ośrodków, placówek, organizacji i instytucji, z którymi na co dzień współpracujemy. 


Każdy z zaproszonych gości w ramach podziękowania otrzymał  pamiątkowy upominek wykonany przez uczestników Placówki. Obchody Jubileuszu zostały uświetnione  specjalnie przygotowanym na tę uroczystość występem artystycznym, który wywołał ogromne wzruszenie wśród gości.Podczas Jubileuszu można było podziwiać przygotowaną na tę okoliczność wystawę fotograficzną , oraz kronikę przedstawiającą zmiany, jakie miały miejsce przez ostatnie 10 lat. 

Na uroczystości nie mogło zabraknąć również tortu urodzinowego, wspólnych rozmów i wspomnień.W drugiej części spotkania miał miejsce Dziesiąty Rajd Pieszy i Rowerowy Szlakami Puszczy Kampinoskiej. Wszyscy uczestnicy spotkania  pod przewodnictwem pracowników  Kampinoskiego Parku z wielkim entuzjazmem ruszyli pieszo i rowerami, szlakami Puszczy Kampinoskiej. Chwilą wytchnienia był odpoczynek, który odbył się na polanie w lesie. 

Zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy Rajdu wrócili  do Ośrodka, gdzie odbyła się część podsumowująca  spotkanie, podczas której zostały wręczone nagrody oraz dyplomy za uczestnictwo w Rajdzie, które zostały zakupione ze środków Województwa Mazowieckiego. 

Obchody 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy  oraz Rajd Pieszy i Rowerowy  nie byłyby możliwe bez wsparcia i zaangażowania ludzi o wielkim sercu. Serdecznie dziękujemy  za objęcie Honorowym Patronatem Panu Janowi Żychlińskiemu, Staroście Warszawskiemu Zachodniemu oraz Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego. Partnerom spotkania:  Gminie Leszno, Stare Babice, Błonie i Ożarów Mazowiecki, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Ożarowie Mazowieckim, Wolontariuszom z Zespołu Szkół w Bieniewicach, Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Bramkach. Dziękujemy również sponsorom,  rodzicom i opiekunom naszych podopiecznych oraz całej Społeczności   Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Wszystkim serdecznie dziękujemy.  

Iwona Zielak,Kierownik ŚDS w Łubcu

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010