100-lecie niepodległości w Publicznym Przedszkolu w Lesznie

ostatnia zmiana: 26.11.2018
 

W tym roku, obchody Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu nabrały szczególnie uroczystej oprawy. Budynek przedszkolny jak co roku udekorowany został biało-czerwonymi flagami. W holu przedszkola pojawiły się tablice z konkursowymi pracami rodziców i dzieci na temat: „Mały Polak – duży patriota”, a w sali rekreacyjnej dominowała dekoracja w barwach narodowych  z symbolami patriotycznymi. Cały personel przedszkola na czele z panią Dyrektor oraz dzieci ze wszystkich grup w strojach galowych, z dumą prezentował przypięte biało-czerwone kotyliony oraz samodzielnie wykonane przez przedszkolaki polskie chorągiewki.

Program artystyczny zaprezentowały, ubrane w stroje zuchowskie dzieci sześcioletnie z grupy IX. Podczas występu starszaki  recytowały wiersze i śpiewały patriotyczne piosenki opowiadające o historii Polski oraz o pięknie naszej Ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” i zatańczyły polski taniec „Krakowiak”.
Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. U wielu widzów ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. I ten dzień stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. 

Magdalena Marinković

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010