6. Narciarski Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r.

ostatnia zmiana: 09.01.2017
 

Narty biegowe z Powiatem Warszawskim Zachodnim!                  

W dniu 22 stycznia 2017 roku Powiat Warszawski Zachodni wraz z Parkiem Rozrywki Julinek, Gminą Leszno oraz Kampinoskim Parkiem Narodowym zapraszają miłośników sportów zimowych do udziału w 6. Narciarskim Rajdzie Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r.

„Narciarski Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863r na trwałe wpisał się do kalendarza imprez sportowo-rekreacyjnych Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Impreza jest wspaniałym połączeniem sportu i rekreacji z historią w tle. Staramy się oddziaływać na świadomość uczestników poprzez odnoszenie się do tak ważnych wydarzeń w dziejach Polski jak Powstanie Styczniowe 1863 r., które miało miejsce na terenie dzisiejszego Kampinoskiego Parku Narodowego” – wspomina Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Jan Żychliński.     

Podobnie jak w edycjach poprzednich w tym roku organizatorzy wyznaczyli tę samą trasę czyli dwie pętle po 5,5 km. Całość będzie przebiegała szlakami turystycznymi Kampinoskiego Parku Narodowego, ze startem na terenie Parku Rozrywki Julinek, Julinek 1 Leszno k/Błonia. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Liczba miejsc limitowana - 200 osób. Po zmaganiach sportowych na uczestników będą czekały ognisko i ciepły poczęstunek. Imprezę Honorowym Patronatem już po raz kolejny objął Wójt Gminy Leszno – Andrzej Cieślak. 

W programie także pokazy historyczne grupy rekonstrukcyjnej z okresu Powstania Styczniowego. Organizatorzy zapewniają możliwość nieodpłatnego wypożyczenia 100 kompletów nart i butów, po wcześniejszej rezerwacji sprzętu. Po uprzednim procesie rejestracji można też wziąć udział w rajdzie z własnym sprzętem narciarskim. 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem (do pobrania poniżej).

Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz oświadczenie dla małoletniego uczestnika, dostępne są  do pobrania poniżej oraz na stronach www.pwz.pl i www.moczydloalpina.pl. Formularz uprawniający do udziału w rajdzie należy przesłać na adres kampinos150@gmail.com, tel. informacyjny 517 143 924.

Zapisy potrwają do 20 stycznia (jeśli limit 200 osób nie zostanie wcześniej wyczerpany). W przypadku braku śniegu odbędzie się rajd Nordic Walking.

Radosław Karpiński - PWZ

Do pobrania:

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie dla małoletniego uczestnika

Trasa rajdu

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010