7. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego

ostatnia zmiana: 11.07.2017

Pobiegnij z Mistrzami! I pobij swój rekord życiowy! Biegnij ramię w ramię z Mistrzem Polski w Biegu 24 H Andrzejem Radzikowskim i aktualną Wicemistrzynią Świata w Biegu 24 H Aleksandrą Niwińską. Nie może Cię zabraknąć na starcie 7 Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego w Błoniu.

Tegoroczna edycja Półmaratonu, odbędzie się 20 sierpnia 2017 roku. Bieg odbędzie się na sprawdzonej, bardzo szybkiej trasie prowadzącej z Błonia, a kończącej  się tylko 12 km od granicy Warszawy – w Borzęcinie Dużym. Półmaraton jest świetną okazją do sprawdzenia się dla mniej doświadczonych biegaczy oraz tych, którzy myślą o startach na dystansie pełnego maratonu. Impreza co roku przyciąga środowisko biegaczy nie tylko z Mazowsza, ale również i całego kraju.

Trasa na dystansie 21,0975 km przebiega przez tereny czterech gmin Powiatu Warszawskiego Zachodniego: Gmina Błonie, Gmina Leszno, Gmina Ożarów Mazowiecki, Gmina Stare Babice. Rywalizacja odbędzie się na nawierzchni asfaltowej płaskiej bez podbiegów po drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Trasa posiada atest PZLA.

W tym roku na starcie biegu stanie czołówka światowa biegów ultra. W specjalnej roli – będą Waszymi „zającami”. Andrzej Radzikowski zwycięzca 34. edycji Spartathlonu, aktualny Mistrz Polski w Biegu 24 H  poprowadzi Was na czas 1:40! Z kolej Aleksandra Niwińska „świeżo upieczona” Wicemistrzyni Świata w biegu 24 H z Belfastu pobiegnie z Wami na 1:45 ! Kolejny „zając” to Paweł Szynal - Mistrz Polski w biegu 24h w 2014 i 2015 r na 1:50.   Na czas 1:35 – poprowadzi Was Maciej Żukiewicz - propagator biegania, organizator obozów, dziennikarz, trener akcji BBL, trener naszej ambasadorki Aleksandry Niwińskiej!
Rafał Krzeszewski poprowadzi Was na czas 1:30! Absolwent Warszawskiej AWF na kierunku wychowanie fizyczne oraz trener lekkoatletyki. Aktualnie jest trenerem grupy Biegaj Pod Okiem Trenera. Bieganie jest jego pasją, a zarazem sposobem na lepsze życie. Jego rekord w półmaratonie to 1:17!

Do walki o podium dołączył  Tomasz Walerowicz - zwycięzca polskiej edycji biegu Wings For Life World Run. Uzyskane 71,12 km dało mu wysoką, dziewiątą pozycję w globalnej klasyfikacji biegu.

Zapisy do 7. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej www.polmaraton.pwz.pl, www.datasport.pl.

Zapisz się już dziś i dogoń z nami Kusego!