Akcja Lato

ostatnia zmiana: 14.07.2017
 

Już po raz kolejny w Gminie Leszno odbyła się „Akcja Lato” pod patronatem Wójta Gminy Andrzeja Cieślaka. W ramach tego wydarzenia dzieci wzięły udział w kilkunastu atrakcyjnych wyjazdach oraz spotkaniach, które organizowały świetlice gminne i Zespół Sportowo-Rekreacyjny w dniach 26 czerwca – 14 lipca. Rodzice dzieci uczestniczących w „Akcji Lato” zapłacić musieli jedynie koszty biletów wstępu, wszystkie inne pokrywała Gmina Leszno.

W czasie Akcji Lato skorzystaliśmy z powiatowego projektu skierowanego do dzieci, realizowanego przez Stowarzyszenie Klub Biegacza Wartko. Na warsztatach, wykorzystując klocki Lego, budowaliśmy zespołowo modele wybranych budowli zabytkowych powiatu.Na letniej scenie teatralnej w Świetlicy w Lesznie gościliśmy Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

W wykonaniu artystów obejrzeliśmy przedstawienie „Dobre wychowanie z nami zostanie”, które uświadomiło dzieciom, że ludzie dobrze wychowani mają w życiu łatwiej i mają wielu przyjaciół. Po spektaklu, wszyscy uczestniczyli w animacjach teatralnych „Na naszej wesołej farmie”. Dzieci chętnie brały udział w quizach i sprawnościowych zabawach integracyjnych, oraz konkursach z nagrodami. Wszyscy bawili się wyśmienicie, miło i pożytecznie spędzili czas. W warszawskim kinie obejrzeliśmy filmy: „Auta 3”, „Król Artur”, „Minionki 3” oraz „Piraci z Karaibów”.

W tej edycji "Akcji Lato", podobnie jak w minionych, uczestnicy wyjeżdżali na basen, gdzie odbywały się będą zajęcia zarówno z nauki pływania, jak i z doskonalenia umiejętności pływackich, prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.

Zaplanowane atrakcje odbyły się zgodnie z planem. Z uwagi na złą pogodę wyjazd do Parku Bajka w Błoniu został zamieniony na zabawy i animacje w świetlicy.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010