Ankieta zgłoszenia zadania do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

ostatnia zmiana: 01.09.2015

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z opracowywaniem przez Gminę Leszno planu gospodarki niskoemisyjnej (PGN) zapraszamy mieszkańców i przedsiębiorców z terenu Gminy Leszno do wypełnienia krótkiej ankiety, mającej na celu określenie potencjału możliwości redukcji emisji gazów cieplarnianych poprzez zwiększenie efektywności energetycznej i zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii na obszarze Gminy Leszno.

Plan gospodarki niskoemisyjnej jest dokumentem strategicznym, którego celem jest określenie wizji rozwoju gminy nakierowanej na gospodarkę niskoemisyjną. Określone w nim cele strategiczne i szczegółowe skupiają się na podniesieniu efektywności energetycznej, zwiększeniu wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych. Sporządzenie i realizacja Planu gospodarki niskoemisyjnej wspiera osiągniecia celi zobowiązań określonych w ratyfikowanym przez Polskę Protokole z Kioto oraz w pakiecie klimatyczno-energetycznym przyjętym przez Komisję Europejską w grudniu 2008 r.

Opracowanie PGN umożliwia korzystanie ze środków Unii Europejskiej na cele ograniczenia emisji gazów cieplarnianych z nowej perspektywy finansowej 2014- 2020 z m. in. Regionalnego Programu Operacyjnego czy Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Bardziej szczegółowe informacje na temat planu gospodarki niskoemisyjnej można znaleźć na stronach internetowych:

Wypełnione ankiety należy przesyłać do dnia 11.09.2015r. w formie elektronicznej na adres mailowy pgn.leszno@carbonengineering.pl lub przesłać na adres: Urząd Gminy Leszno, Al. Wojska Polskiego 21, 05-084 Leszno

Kontakt w sprawie PGN:

Po stronie Wykonawcy:

Łukasz Zywar

Starszy specjalista ds. efektywności energetycznej i OZE

E-mail: lukasz.zywar@carbonengineering.pl

Tel. kom.: +48 530845504

Po stronie Zamawiającego:

Justyna Chrustna

podinspektor ds. inwestycji

E-mail: jchrustna@gminaleszno.pl