Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - konkurs

ostatnia zmiana: 03.01.2013

XI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Głównym organizatorem Konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, a patronat medialny: dwutygodnik Agro Serwis, miesięcznik AGROmechanika,

tygodnik "Zielony Sztandar" oraz  telewizja interaktywna AGRO NEWS com.pl i TVP1.

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

Organizatorami konkursu są:

• Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
  • Państwowa Inspekcja Pracy,
  • inne instytucje i organizacje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy
    w gospodarstwach rolnych oraz producenci maszyn rolniczych o ile zadeklarują swój udział w organizacji konkursu.

W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą. Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym.

Etap regionalny: konkurs trwa od dnia jego ogłoszenia do dnia 17 maja 2013 r.
Etap wojewódzki: konkurs trwa do 21 czerwca 2013 r.

Centralna Komisja Konkursowa w miesiącu lipcu 2013 r. przeprowadza wizytację szesnastu gospodarstw zwycięzców etapów wojewódzkich w/w Konkursu, a następnie wyłania zwycięzcę. Warunkiem udziału w konkursie jest dokonanie zgłoszenia.

Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć w  Placówce Terenowej KRUS w Błoniu w nieprzekraczalnym terminie do 8 marca 2013 r.