Biblioteka Publiczna Gminy Leszno Liderem w powiecie

ostatnia zmiana: 16.05.2017

W Polsce od 1985 r. w dniach 8–15 maja obchodzone jest Święto Bibliotekarzy i Bibliotek. Jest to szczególny okres promocji czytelnictwa i podkreślenia roli bibliotek w lokalnej społeczności. Jest to też okazja do podsumowania pracy, osiągnięć zawodowych i budowania wizerunku bibliotek oraz samych bibliotekarzy.

10 maja Biblioteka Powiatowa w Ożarowie Mazowieckim zorganizowała okolicznościowe spotkanie dla Bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu warszawskiego zachodniego. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych, na czele ze Starostą Warszawskim Zachodnim Janem Żychlińskim.

Podziękowano bibliotekarzom za pełną pasji i zaangażowania pracę oraz władzom gminnym za wspieranie bibliotek w ich działalności.

Na podstawie rankingu bibliotek, który corocznie opracowuje Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego, analizując sprawozdania do GUS-u i Ministerstwa Kultury, Biblioteka Publiczna Gminy Leszno otrzymała tytuł Lidera Bibliotek w Powiecie Warszawskim Zachodnim. Zajęliśmy I miejsca w kategoriach: czytelnicy, księgozbiory i zakup nowości wydawniczych.

W spotkaniu uczestniczyli Zastępca Wójta Gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz i Radna Gminy Leszno oraz przewodnicząca komisji ds. Oświaty, Wychowania, Kultury i Spraw Socjalnych Jolanta Malarowska.

Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Żychlińskiemu, Pani Elżbiecie Paderewskiej – dyrektor Biblioteki Powiatowej, Pani Ewie Bojarowskiej – instruktor biblioteki oraz bibliotekarzom  zaangażowanym w  zorganizowanie tej uroczystości.

Dyrektor i Pracownicy

Biblioteki Publicznej Gminy Leszno

Poniżej prezentujemy list gratulacyjny dla Wójta Gminy Leszno Andrzeja Cieślaka oraz puchar, który otrzymała gminna biblioteka.