„Bilet Metropolitalny” w gminie Leszno

ostatnia zmiana: 30.08.2018
 

Szanowni Mieszkańcy,

z przyjemnością informujemy, że trwają zaawansowane prace nad wprowadzeniem „Biletu Metropolitalnego” w gminie Leszno.

Rada Gminy Leszno wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia z Miastem Stołecznym Warszawą w sprawie dopłat do cen biletów ze zniżką na przejazdy środkami lokalnego transportu zbiorowego na trasie Gmina Leszno – Warszawa, Warszawa – Gmina Leszno oraz na terenie Gminy Leszno.

Zawarcie porozumienia z m. st. Warszawą oznacza, że Gmina Leszno będzie dokonywać dopłat do długookresowych biletów imiennych na przejazdy środkami lokalnego transportu zbiorowego (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM, autobusowe linie dowozowe typu „L” oraz w ramach Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD).

Dla kogo?

„Bilet Metropolitalny” będą mogli nabywać mieszkańcy gminy, którzy rozliczyli podatek dochodowy od osób fizycznych za poprzedni rok w urzędzie skarbowym, wskazując Gminę Leszno jako miejsce zamieszkania, a także dzieci tych osób.

Ile zaoszczędzimy?


Od kiedy?

Wnioski o wydanie „Biletu Metropolitalnego” przyjmowane będą od 28 sierpnia. Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Leszno, pokój nr 9. Bilety będą personalizowane w Urzędzie Gminy Leszno poprzez nadruk na Spersonalizowanej Karcie Miejskiej imienia, nazwiska i zdjęcia osoby ubiegającej się o wydanie karty.


Więcej informacji na temat „Biletu Metropolitalnego” uzyskać można pod numerem telefonu: 22 725 80 05 wew. 117.

Regulamin

WNIOSEK O WYDANIE KARTY

Wykaz Punktów Obsługi Pasażera, w których aktywować można „Bilet Metropolitalny”

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do nabywania biletów w preferencyjnych cenach.


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010