Debata o bezpieczeństwie 2016 – relacja

ostatnia zmiana: 03.10.2016
 

29 września w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy Leszno odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu na terenie gminy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji Powiatowej: Zastępca Komendanta mł. insp. Grzegorz Kondracki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Tomasz Kruszyna, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Robert Kaczmarczyk, dzielnicowi z Leszna: st. sierż. Krzysztof Kubiak, asp. sztab. Mariusz Ciurzyński, a także wójt Andrzej Cieślak, radne: Grażyna Falkowska i Stanisława Kucharska, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zaborowie Liliana de Vacqueret oraz mieszkańcy gminy.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie gminy i zaprosił zebranych do dyskusji. Wśród omawianych spraw znalazły się zagadnienia dotyczące ruchu drogowego, problem bezdomności zwierząt, wandalizm i spożywanie alkoholu przez nieletnich w nocy na terenach szkolnych. Podczas debaty wysunięto postulat lepszego kontaktu społeczności z dzielnicowymi.

Mł. insp. Grzegorz Kondracki zachęcił do korzystania z darmowej aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której można w łatwy sposób odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się danym rejonem zamieszkania. Dzielnicowych o niepokojących sytuacjach można informować również anonimowo. (Więcej informacji o aplikacji na stronie: http://kppbabice.policja.waw.pl/pwz/aktualnosci/66203,Aplikacja-Moja-Komenda-kontakt-z-Policja-i-dzielnicowymi-na-wyciagniecie-reki.html).

Podczas spotkania poinformowano o spodziewanym zwiększeniu liczby patroli w gminie, a także o planowanej w przyszłym roku budowie nowego posterunku policji w Lesznie. Efektem tej inwestycji byłoby zwiększenie ilości etatów dla policji pracującej na naszym terenie. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w Komendzie Głównej Policji.

Na zakończenie spotkania mieszkańcy gminy wypełnili ankietę dotyczącą zagrożeń na naszym terenie. Debata została zorganizowana w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010