Delegacja bułgarska w Lesznie

ostatnia zmiana: 24.08.2017
 

W minionym tygodniu – od 17 do 20 sierpnia – nasza gmina gościła delegację z Gminy Byala w Bułgarii. Jest to jedna z 21 gmin należących do Związku Gmin Basenu Morza Czarnego i leży w obwodzie Warna. Na zaproszenie Wójta Gminy Andrzeja Cieślaka Leszno odwiedził burmistrz – Anastas Trendafilov oraz członkowie Rady Gminy Byala – Petar Katrev, Stefka Hristova oraz Milena Katreva.

Dla gości przygotowano ciekawy program pobytu, podczas którego mogli poznać polską kulturę i obyczaje, a także gminę. W ciągu tych dni zwiedzili zarówno Leszno, jak i okoliczne miejscowości. W pierwszym dniu wizyty goście spotkali się z pracownikami Urzędu Gminy, wymienili doświadczenia w pracy samorządu lokalnego w Polsce i Bułgarii. Odwiedzili Szkołę Podstawową w Lesznie, Publiczne Przedszkole, a także Bibliotekę Publiczną. W Zaborowie Wójt Gminy Leszno oraz Gminy Byala, symbolicznie otworzyli dla mieszkańców parking „Parkuj i Jedź”, który został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, a także obejrzeli oddany do użytkowania nowy plac rekreacyjno-sportowy przy boisku sportowym. Delegacja samorządowców złożyła również wizytę Staroście Powiatu Warszawskiego Zachodniego, dzięki któremu mogliśmy nawiązać współpracę. Ostatniego dnia goście udali się na wycieczkę po Warszawie. Zwiedzili tam między innymi Pałac Kultury i Nauki, a z XXX piętra mogli podziwiać całą panoramę naszej stolicy, Plac Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Rynek Starego i Nowego Miasta, Zamek Królewski , a także multimedialne fontanny na Podzamczu.

Delegacja spotkała się też z burmistrzami i wójtami okolicznych Gmin oraz Radnymi Gminy Leszno na oficjalnej kolacji, podczas której podkreślano istotę współpracy partnerskiej między gminami, jej wpływ na rozwój samorządu, jak i społeczności obu gmin, określono także priorytety działań oraz programy do wzajemnej realizacji.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010