Drużyna "Tennis Life" w finale

ostatnia zmiana: 20.11.2015
 

Drużyna Klubu Sportowego „Tennis Life” w finale Wojewódzkich Eliminacji Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatek!

 

Kinga Ziółkowska i Karolina Grzeszczuk występami w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Skrzatek kończą bardzo udany dla siebie sezon i trzeba przyznać, że robią to znakomicie. Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach z drużynami RKT Return Radom i Morelowa Tennis Club Warszawa awansowaliśmy do finału wojewódzkiego. Drugą drużyną, która wywalczyła awans do fazy międzywojewódzkiej jest KT Legia Warszawa.

 

Pierwsze zwycięstwo odniesione na kortach w Radomiu miało dla nas wymiar historyczny.

W kilkuletniej historii klubu tylko raz wystawiliśmy drużynę do Mistrzostw Polski Skrzatek, rok temu już w pierwszym meczu przegraliśmy z warszawską Legią. Tym razem pojechaliśmy do Radomia jako faworyci. Kinga i Karolina to aktualne wicemistrzynie Mazowsza Skrzatek w grze podwójnej. Nasze zawodniczki bez zarzutu wywiązały się ze swych ról i po gładkim 3/0 cieszyliśmy się z awansu do półfinału rozgrywek. Równie pewnie wygrała swój mecz nasza druga zawodniczka Kinga Ziółkowska, która oddała swojej rywalce tylko trzy gemy. Pojedynek z Gabrysią Kraską zakończył się wynikiem 6/2 6/1 dla Kingi. Pojedynek deblowy był już zatem formalnością, nasze dziewczyny potraktowały go jednak bardzo serio i także ten mecz rozstrzygnęły na swoją korzyść wygrywając w dwóch setach 6/1 6/4.

 

Znacznie bardziej zacięty był mecz, którego stawką był awans do finału Wojewódzkich Eliminacji Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatek. Tym razem to nie my byliśmy faworytami i jechaliśmy do Warszawy z wiarą w zwycięstwo, ale też ze świadomością, że przed nami trudne zadanie.

 

Bohaterką spotkania okazała się Kinga Ziółkowska. Nasza zawodniczka wykazała się niezwykłą odpornością psychiczną i po dramatycznej końcówce wygrała swój pojedynek singlowy. Oriana Grott prowadziła w decydującym super tiebreaku już 7/1 i wydawało się, że nic nie zabierze jej zwycięstwa. W tym momencie nastąpił całkowity zwrot sytuacji, Kinga wygrała dziewięć piłek pod rząd i zdobyła bezcenny dla nas punkt. Wcześniej swoje spotkanie przegrała Karolina Grzeszczuk, która musiała uznać wyższość sprytniej grającej Nikoletty Pytel. O zwycięstwie w całym spotkaniu zadecydowała gra podwójna. Nasze Skrzatki grały jak z nut i wygrały w ekspresowym tempie 6/0 6/2 z parą Nikoletta Pytel / Hanna Teleżyńska. Ta wygrana dała nam historyczny awans do finału Wojewódzkich Eliminacji Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatek. Bardzo jesteśmy dumni z naszych zawodniczek i liczymy na kolejne zwycięstwa.

 

Waldemar Cecuła i Przemysław Lewandowski

trenerzy drużyny KS „Tennis Life” Brwinów

 


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010