Druh z OSP Leszno Strażakiem Miesiąca na Mazowszu

ostatnia zmiana: 10.09.2014
 

Najlepszym strażakiem miesiąca lipca został druh Piotr Kacprzak z OSP Leszno. W czerwcu tego roku narażając własne życie, widząc samochód osobowy wbity w drzewo, natychmiast przystąpił do akcji ratunkowej. Ze względu na fakt, iż w komorze silnika pojawił się ogień, poprosił innego świadka zdarzenia o pomoc w czynnościach gaszenia, a sam przystąpił do ewakuowania poszkodowanego z samochodu. Udzielił niezwłocznie pomocy rannemu udrożnił drogi oddechowe oraz zatamował krwawienie, po czym przystąpił do resuscytacji krążeniowo – oddechowej do chwili przyjazdu karetki pogotowia. Piotr Kacprzak ma 27 lat, w Ochotniczej Straży Pożarnej działa od 4 lat i pełni funkcje strażaka – ratownika i kierowcy. Jury konkursu doceniło jego ofiarność i poświecenie w służbie na rzecz innych. Piotr Kacprzak odebrał z rąk Pani Janiny Ewy Orzełowskiej Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego tytuł honorowy Strażaka Miesiąca Lipca Województwa Mazowieckiego pamiątkowy dyplom oraz nagrodę finansową. Na uroczystości obecny był Wójt Gminy Leszno - Pan Andrzej Cieślak, który również ufundował nagrodę dla dzielnego strażaka z OSP Leszno. Obecni byli również m.in.: Andrzej Wasilewski - Wiceprezes ZOW ZOSP RP Województwa Mazowieckiego, nadbryg. Gustaw Mikołajczyk - Mazowiecki Komendant Wojewódzki, st. bryg. mgr inz. Mirosław Jasztal - Komendant Powiatowy PSP.

 

 


Obecni byli również m.in.: Andrzej Wasilewski - Wiceprezes ZOW ZOSP RP Województwa Mazowieckiego, nadbryg. Gustaw Mikołajczyk - Mazowiecki Komendant Wojewódzki, st. bryg. mgr inz. Mirosław Jasztal - Komendant Powiatowy PSP.
 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010