Druh z OSP Leszno Strażakiem Miesiąca na Mazowszu

ostatnia zmiana: 10.09.2014

Najlepszym strażakiem miesiąca lipca został druh Piotr Kacprzak z OSP Leszno. W czerwcu tego roku narażając własne życie, widząc samochód osobowy wbity w drzewo, natychmiast przystąpił do akcji ratunkowej. Ze względu na fakt, iż w komorze silnika pojawił się ogień, poprosił innego świadka zdarzenia o pomoc w czynnościach gaszenia, a sam przystąpił do ewakuowania poszkodowanego z samochodu. Udzielił niezwłocznie pomocy rannemu udrożnił drogi oddechowe oraz zatamował krwawienie, po czym przystąpił do resuscytacji krążeniowo – oddechowej do chwili przyjazdu karetki pogotowia. Piotr Kacprzak ma 27 lat, w Ochotniczej Straży Pożarnej działa od 4 lat i pełni funkcje strażaka – ratownika i kierowcy. Jury konkursu doceniło jego ofiarność i poświecenie w służbie na rzecz innych. Piotr Kacprzak odebrał z rąk Pani Janiny Ewy Orzełowskiej Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego tytuł honorowy Strażaka Miesiąca Lipca Województwa Mazowieckiego pamiątkowy dyplom oraz nagrodę finansową. Na uroczystości obecny był Wójt Gminy Leszno - Pan Andrzej Cieślak, który również ufundował nagrodę dla dzielnego strażaka z OSP Leszno. Obecni byli również m.in.: Andrzej Wasilewski - Wiceprezes ZOW ZOSP RP Województwa Mazowieckiego, nadbryg. Gustaw Mikołajczyk - Mazowiecki Komendant Wojewódzki, st. bryg. mgr inz. Mirosław Jasztal - Komendant Powiatowy PSP.