"Dzień Jabłka" w przedszkolu w Zaborowie

ostatnia zmiana: 23.10.2015
 

„Dzień Jabłka” w przedszkolu w Zaborowie

 

21 października, w ramach projektu „Z ekologią za pan brat”, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Jabłka”. Dlatego już od rana każda grupa poczyniła przygotowania do zajęć poświęconych temu wspaniałemu i bardzo zdrowemu owocowi.

W każdym z oddziałów prezentowano jabłka, omawiano ich wygląd, kolor, kształt oraz smak. Ponadto dzieci rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy: „Jabłko” L. Krzemienieckiej
 i „Entliczek-pentliczek”. Każda nauczycielka prowadziła zabawy związane z tematem dnia
oraz próbowała zachęcić swoich podopiecznych do aktywnego spędzania czasu. Na koniec każda grupa wykonała pracę plastyczną:

Oddział I „Maluchy” – stemple z jabłek; Oddział II „Zuchy” – kolorowe jabłka wykonane pastelami; Oddział III „Średniaki” – wyklejane kolorowym papierem sylwetki jabłka; Oddział IV, V, VI „Zeróweczka I, II, III” – jabłka z masy solnej. Ponadto oddział IV wykonał ciasto na babeczki z jabłkiem, które później zostały upieczone i zjedzone ze smakiem.

                Zarówno dzieci i nauczycielki były zadowolone z przebiegu zajęć. Możemy uznać, że po raz kolejny nasze pociechy spędziły ciekawy czas owocujący w interesujące doświadczenia. Mamy nadzieję, że przedszkolaki będą równie ochoczo jeść jabłka oraz inne owoce, jak robiły to w „Dniu Jabłka”.

 

                                                                                                                             Publiczne Przedszkole w Zaborowie

I. Latoszek

 


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010