Dzień Zdrowej Żywności w Przedszkolu w Zaborowie

ostatnia zmiana: 20.11.2015

W poniedziałek, 9 listopada, w ramach projektu „Z ekologią za pan brat” w Publicznym Przedszkolu w Zaborowie obchodziliśmy „Dzień Zdrowej Żywności”. Głównym celem przedsięwzięcia było kształtowanie nawyków spożywania owoców, warzyw i nabiału oraz pogłębienie wiadomości na temat zdrowego odżywiania.

Podczas zajęć dydaktycznych dzieci słuchały utworów związanych z tematem, jak również poznały „Piramidę żywieniową”. Przedszkolaki miały również okazję brać udział w wielu ciekawych zabawach promujących zdrowe nawyki żywieniowe. Na zakończenie zajęć dydaktycznych każdy oddział wykonał własną pracę plastyczną. Najmłodsze dzieci z oddziału I i II stworzyły owocowe jeże. Oddział III i IV – owocowe palmy, natomiast oddział V i VI pracując zespołowo w czterech grupach wykonały warzywny krajobraz. Prace najmłodszych i najstarszych dzieci można podziwiać jeszcze przez kilka dni w holu naszego przedszkola.

„Dzień Zdrowej Żywności” nie skończył się jednak na zajęciach dydaktycznych. Na ten dzień przygotowany był specjalny jadłospis, w którym między innymi dzieci mogły same skomponować swoje śniadanie ze zdrowych warzyw. Ponadto nauczycielki starały się zapewnić atrakcyjne zajęcia związane z tematyką dnia.

Mamy nadzieję, że nasze starania wpłyną na dietę naszych podopiecznych, a jedzenie warzyw i owoców stanie się dla nich przyjemnością a nie obowiązkiem i wejdzie im w nawyk.

Publiczne Przedszkole w Zaborowie

I. Latoszek