Powiatowy konkurs "Ekologiczna Szkoła"

ostatnia zmiana: 27.06.2012
 

Zakończyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Ekologiczna Szkoła”.

 

W tym roku do konkursu zgłosiło się:

  • 8 szkół podstawowych – Nr 1  im.  M. Kopernika w Błoniu; Nr 2  z Oddziałami Integracyjnymi im.  J.  Korczaka w Błoniu; im. Z. Padlewskiego  z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie;  Nr 1  im. S. Batorego w Lesznie; przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie; Nr 1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach; Nr 2 im. Obrońców Warszawy w Ożarowie Mazowieckim, w Zaborowie
  • 6 gimnazjów - Nr 1 im H. Kołłątaja w Błoniu; im. Fryderyka Chopina w Kampinosie; I Gminne Gimnazjum w Koczargach Starych, przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie; Nr 1 im. J. Kusocińskiego  w Łomiankach;  im. K. I. Gałczyńskiego
  • 6 szkół ponadgimnazjalnych - Zespół Szkół Ogrodniczych i Spożywczych Technikum Nr 2 w Błoniu; I L.O. im. W. Broniewskiego w Błoniu; Zespół Szkół Nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu, Publiczna Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie; Publiczne L.O.  im. Karola Wojtyły w Łomiankach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tony Halika w Ożarowie Mazowieckim.

 

Konkurs jak co roku przyniósł wymierne korzyści dla środowiska.

Wszystkie szkoły wzięły udział w akcji sprzątania Kampinoskiego Parku Narodowego lub terenów zieleni wyznaczonych przez gminy.

Dzięki akcji zbierania surowców wtórnych udało się zebrać ponad 61,5 tony makulatury, 2 tony puszek aluminiowych,  1,5 tony baterii, 8,4 tony tworzyw sztucznych.

 

W wyniku konkursu wyłonione zostały trzy szkoły (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna), które uzyskały tytuł ekologicznej szkoły.

Wyłoniono trzy zwycięskie pięcioosobowe zespoły, a także trzech laureatów części plastycznej konkursu.

 

Tytuł ekologicznej szkoły zdobyły:

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Zygmunta Padlewskiego w Kampinosie
  • Publiczne Gimnazjum Specjalne przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie
  • Publiczna Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie

 

Laureaci – zwycięskie zespoły:

  • Zespół ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie w składzie: Adrianna Komorowska, Iga Brzozowiec, Jakub Ziółek, Emilian Sowiński, Jakub Antosik.
  • zespół z Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Płochocinie w składzie: Maciej Młot, Krzysztof Kwaśniak, Mikołaj Stańczuk, Mikołaj Galiński, Igor Karlicki
  • zespół z I L.O. im. Władysława Broniewskiego w Błoniu w składzie: Kamil Nawrot, Maria Malejko, Dominika Gajewska, Weronika Skorupska, Michalina Nowak.

 

Laureaci – autorzy najlepszych plakatów

  • Zuzanna Szymańska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu
  • Dominika Czajkowska z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Fryderyka Chopina w Kampinosie
  • Maja Bujak z I L.O. im. W. Broniewskiego w Błoniu

 

Przyznano także wiele wyróżnień za zaangażowanie w działania proekologiczne w ramach konkursu.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Bartek Zimak, Łukasz Nowakowski, Mateusz Włodarczyk, Michał Nowak, Patryk Żyta ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im.  Mikołaja Kopernika w Błoniu:
  • Sandra Trzcińska, Joanna Staszewska, Julia Dymińska, Monika Zielińska, Aleksandra Makulec ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami integracyjnymi im.  Janusza  Korczaka w Błoniu:
  •  Zinedin Djellouli, Wiktor Żelechowski, Maria Królak, Aleksandra Sawicka, Mikołaj Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach:
  • Justyna Korzeniowska, Wojciech Śmiałek, Wojciech Nowicki, Maria Połeć, Agnieszka Grzelak ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie
  • Adam Burłak, Wioletta Palińska, Sandra Graff, Hubert Walicki, Adam Wiśniewski z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej przy O.S.W. w Lesznie
  • Martyna Białobrzeska, Jakub Leszczyński, Anna Dawid, Mateusz Przychodzki, Ignacy Makowski ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie
  • Justyna Kamińska, Maria Kościan, Bartłomiej Kukułowicz, Alicja Kwiatkowska, Krzysztof Woźniak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Warszawy w Ożarowie Mazowieckim
  • Karolina Oziemczyk, Jakub Matulka, Mateusz Furmański, Mateusz Kadłubaj, Mateusz Piwko z Gimnazjum Nr 1 im Hugona Kołłątaja w Błoniu
  •  Karolina Basiak, Dominika Czajkowska, Magdalena Hartman, Karolina Poddenek, Monika Walędziak z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Fryderyka Chopina w Kampinosie
  • Mateusz Karaś, Rafał Walas, Patryk Prusaczyk, Filip Pawluczuk, Maciej Poznański z Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego  w Łomiankach
  • Arkadiusz Wrzesień, Patryk Owczarek, Magdalena Gąsińska, Magdalena Bogdańska, Anna Sęk z I Gminnego Gimnazjum w Koczargach Starych
  • Sylwia Korzeń, Natalia Góralska, Patryk Kozłowski, Paulina Węsek, Rafał Kania z Publicznego Gimnazjum Specjalnej przy O.S.W. w Lesznie
  • Paulina Wonderzy, Patrycja Błaszczykowska, Daria Kieroń, Dorota Szlomkowska, Anna Błażejewska z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Spożywczych w Błoniu
  • Natalia Kniołek, Katarzyna Cieślak, Magdalena Wyczułkowska, Dominika Salwowska, Magdalena Wieczorek z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Wojtyły w Łomiankach
  • Marta Suszek, Justyna Chmielnicka, Damian Wołowczyk, Emilia Zubkowicz, Daniel Staszewski z Publicznej Szkoły Zawodowej Specjalnej przy S.O.S.W. w Lesznie
  • Agata Bińkowska, Przemysław Najmrodzki, Paulina Zwierzyńska, Agnieszka Piotrowska, Krzysztof Baturo z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tony Halika w Ożarowie Mazowieckim
  • Natalia Kowalska, Aleksandra Ochocka, Kinga Mikulska, Agnieszka Pawlak, Agnieszka Jastrzębska z Zespołu Szkół Nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu.

 

Dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia za wykonanie plakatów dla:

  • Zuzanny Pacyno ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Warszawy w Ożarowie Mazowieckim
  • Anny Błażejewskiej z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Spożywczych Technikum w Błoniu.

 

Nagrody dla laureatów i wyróżnionych (rowery, aparaty fotograficzne, plecaki, laptopy) w konkursie zostały ufundowane z budżetu Powiatu oraz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010