Europa zmienia metropolię warszawską

ostatnia zmiana: 12.09.2017
 

W dniach  9- 10 września na terenie parku Pole Mokotowskie w Warszawie odbył się europejski piknik rodzinny pod nazwą: „Europa zmienia metropolię warszawską”. Podczas tegorocznej edycji, obecnych było około 60 instytucji, w tym także po raz pierwszy 19 gmin aglomeracji warszawskiej. Pośród nich nie zabrakło także Gminy Leszno – która  po raz pierwszy wsparła to wydarzenie swoimi działaniami promocyjnymi. Oprócz licznych prezentacji, galerii, działań marketingowych, zabaw i  konkursów skierowanych do każdej grupy odbiorców, Gmina Leszno informowała także mieszkańców  o zrealizowanych projektach w ramach  pozyskanych  funduszy  unijnych a także tych, których obecnie jesteśmy Beneficjentem.

Dzięki wsparciu inicjatywy przez dwa lokalne przedsiębiorstwa: Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Dawtona oraz Park Rozrywki Julinek  stoisko  Gminy Leszno wyróżniało się z pośród wszystkich 35 namiotów w miasteczku oraz cieszyło się znakomitą frekwencją rodzin, mieszkańców i turystów. Kolorowe bańki, animacje i degustacja soczków warzywnych dopełniały program działań Gminy i napędzały nam nowych gości. Prawdziwym hitem okazała się fotobudka z darmowymi zdjęciami, które robiono na tle ramki z logotypem naszej gminy oraz liczne  konkursy, w których można było wygrać vouchery do Julinka na kwotę ponad 200 zł każdy. Namiot Gminy Leszno przez cały okres trwania imprezy tętnił życiem i był jednym z ciekawszych jeżeli chodzi o atrakcje.

Warto także zaznaczyć, że ten piknik to największe wydarzenie - realizowane przez m.st. Warszawa w ramach projektu UE - prezentujące sposób, w jaki Unia Europejska wpływa na współczesny obraz aglomeracji warszawskiej. Dzięki takim wydarzeniom można przy okazji dobrej zabawy, poznać działania różnych instytucji, skorzystać z usług informacyjnych oraz konsultacji świadczonych przez pracowników Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct  – Warszawa a jednocześnie wymienić doświadczenia w sferze szeroko pojętych funduszy unijnych.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010