Ferie 2015 w Gminie Leszno

ostatnia zmiana: 02.02.2015

Ferie 2015 w Gminie Leszno

Kulturalno - sportową akcję "Zima 2015" uważamy za bardzo udaną. Blok imprez zimowych  w plenerze połączonych z zajęciami w sali i wyjazdami do kina dostarczył dzieciom i młodzieży szkolnej dużo zabawy i rozrywki, a jednocześnie pozwolił odpocząć od codziennych zajęć szkolnych.

W czasie ferii po raz kolejny zawitał do nas teatr "DUET" z Krakowa. Pełną humoru i śmiechu opowieść o dbaniu o zdrowie i kondycję fizyczną obejrzały dzieci z gminnych przedszkoli publicznych, społecznych oraz wszystkie uczestniczące w akcji. Sympatyczne zwierzątka pokazały dzieciom, co jest potrzebne do utrzymania higieny i zdrowia.

Możliwość obcowania ze zwierzętami i przyrodą po raz kolejny umożliwiły nam "Powiatowe ferie w lesie". Uczestniczyliśmy w zajęciach na ujeżdżalni koni i kucyków oraz w spotkaniu z mistrzami psich zaprzęgów. Braliśmy udział w warsztatach garncarskich, zabawach ruchowych, mogliśmy pograć w bilard. Wiele radości sprawiły dzieciom przejażdżki wozami po Puszczy Kampinoskiej. Wszyscy uczestnicy powiatowych ferii otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Mnóstwo frajdy oraz korzyści dla zdrowia i kondycji fizycznej przyniosły trzykrotne wyjazdy na lodowisko. Okazało się, że to wcale nie trudne, a w dodatku można z tego czerpać przyjemność.

Dla młodych kinomanów, w bardzo licznej grupie, zorganizowaliśmy dwukrotny wyjazd do Cinema City na filmy "Annie" i "Dzwoneczek, Bestia z Nibylandii". Ci, którzy byli mniej zainteresowani filmem, mogli skorzystać w tym czasie z kręgielni.

Zaplanowane wcześniej warsztaty nauki jazdy na nartorolkach, po opadach śniegu, mogliśmy zamienić na narty biegowe. Wszyscy zapoznali się z techniką jazdy i wykonali pierwsze próby. Na pewno wykorzystamy to w następnym sezonie i będziemy ponownie doskonalić narciarstwo biegowe  w czasie ferii za rok.

Krystyna Ziubińska.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z tego wydarzenia: