Festiwal Muzyczny W Krainie Chopina - Zaproszenie na 26 lipca 2015

ostatnia zmiana: 24.07.2015

Szanowni Państwo!
Szczególnie gorąco zachęcam do wysłuchania kolejnego koncertu XI edycji Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”. W najbliższą niedzielę 26 lipca, zabrzmią utwory polskiego średniowiecza w niezwykłym wykonaniu zespołu Jerycho, pod kierunkiem Bartosza Izbickiego, muzykologa i wieloletniego organisty kościoła w Brochowie. Artyści przeniosą nas do czasów chorału gregoriańskiego, ale w nowatorskiej interpretacji. Oprócz śpiewu zabrzmią dawne instrumenty: portatyw, lira korbowa, gęśle, wirginał, lutnia. Koncert odbędzie się w neogotyckich murach kościoła Św. Doroty DM w Zawadach w gminie Kampinos. Kilka kilometrów od Żelazowej Woli. Malowniczo położony, o ciekawej neogotyckiej architekturze. Powstał w latach 1889-1905 dzięki ofiarności parafian i przy wydatnej pomocy Ludwiki Karnkowskiej, właścicielki dóbr Łazy. Posiada jedną nawę. W jednym z czterech ołtarzy znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej wykonana na kurdybanie prawdopodobnie w XVIII wieku. W kaplicy Św. Doroty znajduje się tryptyk z obrazami św. Doroty, św. Antoniego i św. Franciszka.

Na wszystkie koncerty festiwalowe wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam.
Mariusz Dżyga
Dyrektor Festiwalu

Więcej informacji o festiwalu na www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl