Finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

ostatnia zmiana: 21.09.2012
 

4 kwietnia 2012r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Lesznie  odbył się  powiatowy finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. W konkursie wzięło udział około 140 uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów terenu powiatu warszawskiego zachodniego.

Konkurs składał się z dwóch części:  

Część I – teoretyczna - w formie testu sprawdzającego wiedzę uczestników Finału powiatowego z zakresu przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej;

Część II – praktyczne sprawdzenie umiejętności bezpiecznego kierowania rowerem na rowerowym torze przeszkód.

Rozwiązując test, uczestnicy wykazali się wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a pokonując tor rowerowy przygotowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie, zaprezentowali umiejętności kierowania rowerem. Dla uczniów biorących udział w Konkursie „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowane zostały dodatkowe atrakcje. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu zaprezentowali nowoczesny wóz strażacki wraz z wyposażeniem. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie również prezentowali swoje wozy bojowe oraz remizę strażacką.  

Po zaciętym pojedynku komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

Szkoła Podstawowa - Dziewczęta:

Agnieszka Czyż – I miejsce

Natalia Lisicka – II miejsce

Zofia Skrońska – III miejsce

Chłopcy:

Tomasz Zagajewski – I miejsce

Kamil Teodorowski – II miejsce

Wiktor Łaciński – III miejsce

 

Gimnazjum – Dziewczęta

Ewelina Nitek – I miejsce

Adrianna Bieżyńska – II miejsce

Zofia Skolimowska – III miejsce

Chłopcy:

Maciej Kaczmarek – I miejsce

Hubert Brzozowski – II miejsce

Patryk Szczerbiński – III miejsce

 

Uroczystość wręczenia nagród swoją obecnością uświetnili: Starosta PWZ Jan Żychliński, Wicestarosta PWZ Paweł Białecki, Członek Zarządu PWZ Jolanta Stępniak, Burmistrz Błonia Zenon Reszka, Wójt Kampinosu Tomasz Tymoftyjewicz, Zastępca Wójta Kampinosu Krzysztof Radkowski, Zastępca Wójta Gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz, radna gminy Błonie Helena Szymańska, a także przedstawiciele Policji Powiatowej i Straży Pożarnej.

Zdobywcom I, II i III miejsca wręczono atrakcyjne nagrody – rowery, cyfrowe aparaty fotograficzne, mp4. Wszyscy uczestnicy Konkursu, którzy przeszli do finału powiatowego, otrzymali nagrody w postaci zestawów rowerzysty.

 

Od 2002 r. Samorząd Województwa Mazowieckiego wspiera działania edukacyjne w zakresie wychowania komunikacyjnego w szkołach podstawowych i gimnazjach. W związku z tym, z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach samorządowego zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego organizowane są konkursy pn. „Bezpieczna droga do szkoły” popularyzujące naukę przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

Współorganizatorami Konkursu są: Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, powiaty, miasta/gminy, Komenda Stołeczna Policji, Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, właściwa komenda powiatowa policji lub komenda miejska policji.

Celem konkursów jest poprawa bezpieczeństwa dzieci dojeżdżających do szkół na rowerach oraz poruszających się pieszo po drogach publicznych. 

Biorąc udział w konkursach pn. „Bezpieczna droga do szkoły” dzieci uczą się przepisów ruchu drogowego i odpowiednich zachowań na drodze. Ponadto, zostają wyposażone w elementy odblaskowe i odpowiednie oświetlenie do roweru, dzięki czemu są bardziej widoczne dla innych użytkowników dróg.

 galeria zdjęć

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010