"Góralska Hora" zagrała w Lesznie!

ostatnia zmiana: 16.02.2016

Hej powiało od gór w lesznowskiej gminie, a to za sprawą polsko-słowackiej kapeli folkowej „Góralska Hora”, która wystąpiła na scenie Domu Kultury w Lesznie.  Występ zespołu zorganizowano w sobotę, 13 lutego z okazji nadchodzących Walentynek.

Czterech muzyków doskonale bawiło publiczność. Zaśpiewali wiele znanych góralskich przebojów i nie tylko, grając na skrzypcach, kontrabasie, akordeonie i węgierskich cymbałach. Zwłaszcza ten ostatni instrument zaciekawiał publiczność, miał bowiem przepiękne brzmienie i nietypowy wygląd – 133 struny i ponad 100 letnią historię. Koncert otworzyła Dyrektor Domu Kultury w Lesznie Krystyna Ziubińska, a Wójt Andrzej Cieślak podziękował muzykom za występ. Niezwykły klimat góralskiej muzyki i prawdziwa wirtuozeria wykonawców oczarowały naszą publiczność. Muzycy bisowali, a wszyscy słuchacze towarzyszyli im rytmicznymi oklaskami.

Szersza relacja z koncertu ukaże się w Informatorze Gminnym.

Tekst i fot. Marcin Łada