Gminne Ferie 2017

ostatnia zmiana: 15.03.2017

Zimową akcję kulturalno-rekreacyjną „Ferie 2017” rozpoczęliśmy od atrakcji teatralnych. W Świetlicy w Lesznie obejrzeliśmy spektakl w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa pt. „Pod starym Wawelem przygód bez liku” Przedstawienie było pełną humoru opowieścią o tym, że każdemu, należy dać drugą szansę. Widowisko obejrzało ponad sto osób – przedszkolaki, dzieci uczestniczące w akcji oraz indywidualni widzowie, którzy skorzystali z naszego zaproszenia. Po spektaklu wszyscy mogli uczestniczyć w animacjach teatralnych pt. „Tropem rycerskiej przygody” i tym samym przenieść się w świat rycerzy i księżniczek.

Dla kinomanów zorganizowaliśmy dwa wyjazdy do kina. Na film „Był sobie pies" udaliśmy się do Cinema City w Warszawie, animację „Lego Batman” obejrzeliśmy w CK w Błoniu.

Spotkania z muzyką były urozmaiceniem gier i zabaw w sali. Pod okiem instruktora dzieci poznały podstawy gry na instrumentach klawiszowych i smyczkowych.

Na zakończenie ferii, skorzystaliśmy z zaproszenia kierownictwa ŚDS w Łubcu na warsztaty rękodzielnicze. Każdy uczestnik zajęć mógł własnoręcznie wykonać rekwizyty karnawałowe, które przydały się później na balu przebierańców. W programie balu były tańce, zabawy i konkursy taneczne oraz słodki poczęstunek. Była to nie lada atrakcja dla dzieci i młodzieży.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej akcji.

Krystyna Ziubińska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.