Gminny Dzień Dziecka

ostatnia zmiana: 06.06.2017

W sobotę, 3 czerwca, odbył się Gminny Dzień Dziecka. Do parku Karpinek licznie przybyły dzieci wraz z rodzicami.

Do zorganizowanych zawodów wędkarskich zgłosiło się wielu uczestników. Dzieci łowiły ryby, które później były dokładnie ważone i mierzone. III miejsce zajął Nikodem Mąka. Tuż przed nim uplasował się Dominik Malarowski, który niemal przez cały dzień prowadził w klasyfikacji, a na niedługo przed końcem zawodów wyprzedził go Gustaw Werder – zwycięzca całego konkursu. Przyznano również nagrodę dla dziecka, które złowiło największą rybę. W tej konkurencji najlepsza okazała się Paulina Michalska.

Dzieci mogły również zrobić sobie zdjęcia w fotobudce, puszczać ogromne bańki mydlane, malować buzie, bawić się na trampolinie czy sprawdzić swoje siły jako strażacy.

Tego dnia odbył się również rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Na zakończenie rozpalono ognisko z kiełbaskami.

Dziękujemy OSP w Zaborowie oraz OSP w Czarnowie.

Foto: MŁ