Grad medali karateków RENSEI podczas GP Karate Sopot!

ostatnia zmiana: 16.05.2018

12.05.2018r., 13-osobowa grupa karateków zaborowskiej i borzęcińskiej sekcji karate, wzięła udział w Grand Prix Karate Sopot – Arawaza Cup. W zawodach tych uczestniczyło ok. 400 zawodników z 24 klubów z Polski, Ukrainy oraz Rosji. Liczna grupa zawodników naszego klubu dzielnie stawiła czoła swoim przeciwnikom. Wszyscy nasi zawodnicy plasowali się dość wysoko, a największym sukcesem poszczycić się może sensei Ewa Gąsiewska.

W walce półfinałowej Ewa pokonała reprezentantkę Polski z Mistrzostw Europy w Sochi 2018 - po to, żeby następnie sięgnąć po złoto w najtrudniejszej kategorii kumite seniorek OPEN. Sensei Ewa jest ponadto aktualną Akademicką Mistrzynią Polski w tej konkurencji i to już drugi raz z rzędu!

W sobotnich zawodach, oprócz złotego medalu sensei Ewy, nasi zawodnicy zdobyli jeszcze 4 srebrne medale oraz 9 brązowych. Klub uplasował się w Klasyfikacji Medalowej na wysokim 14. miejscu!

Srebne medale zdobyli:

sensei Ewa Gąsiewska w konkurencji kumite indywidualne Seniorki 18 lat + (-61kg),

Alicja Bartosik w konkurencji kata ind. Dziewcząt 8 lat,

Katarzyna Przybylińska w  konkurencji kata ind. Dziewcząt 7 lat,

drużyna dziewcząt w składzie: Maria Jakubik, Katarzyna Przybylińska, Helena Szłyk w konkurencji kata drużynowe dziewcząt 9 lat i mniej.

Brązowe medale wywalczyli :

sensei Ewa Gąsiewska w konkurencji kata ind. Seniorki 18 lat i więcej,

Michalina Wojtkowska w konkurencji kata ind. Dziewcząt 11 lat,

Jakub Klepacki w konkurencji kata ind. Chłopców 11 lat,

Maria Jakubik w konkurencji kata ind. Dziewcząt 8 lat,

Jakub Kęsicki w konkurencji kata ind.  Chlopców 8 lat,

Helena Szłyk w  konkurencji kata ind.  Dziewcząt 8 lat,

Helena Szłyk w  konkurencji kata ind.  Dziewcząt 7 lat i mniej,

Katarzyna Przybylińska w  konkurencji kumite ind.  Dziewcząt 7 lat i mniej,

drużyna chłopców  w składzie: Jakub Kęsicki, Jakub Klepacki, Kasper Szubski w konkurencji kata drużynowe chłopców 10-11 lat.

Wszystkim tym, co wzięli udział w zawodach bardzo dziękujemy i serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

Oss!