I Rodzinny Rajd Mikołajowy

ostatnia zmiana: 27.12.2016

17 grudnia w Łubcu odbył się Rodzinny Rajd Mikołajowy po Puszczy Kampinoskiej.

W czasie spaceru leśnymi szlakami każdy z uczestników mógł poznać zwyczaje bożonarodzeniowe pochodzące z różnych zakątków świata. Chętni losowali informację, którą dzielili się z pozostałymi. Rajd leśnymi szlakami poprowadziła Katarzyna Mikrut, przewodnik KPN.

W Świetlicy w Łubcu na strudzonych piechurów czekał staropolski poczęstunek – pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz ciepłe napoje. W świetlicy odbyły się także warsztaty plastyczne, których uczestnicy wykonywali barwne ozdoby choinkowe oraz szopki z naturalnych surowców. Warsztaty poprowadziła Małgorzata Mandes, wraz z Jackiem Stachem, Michałem Olaskiem i Krystyną Widyńską.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez gminne świetlice, Zespół Sportowo-Rekreacyjny w Lesznie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łubcu oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Leszno.

Stanisława Rzymka

fot. Bożena Sulik, Edyta Przybysławska

17 grudnia w Łubcu odbył się Rodzinny Rajd Mikołajowy po Puszczy Kampinoskiej.

W czasie spaceru leśnymi szlakami każdy z uczestników mógł poznać zwyczaje bożonarodzeniowe, pochodzące z różnych zakątków świata. Chętni losowali informację, którą dzielili się z pozostałymi. Rajd leśnymi szlakami poprowadziła Katarzyna Mikrut, przewodnik KPN.

Stanisława Rzymka

Fot. Bożena Sulik