I Rodzinny Rajd Mikołajowy

ostatnia zmiana: 27.12.2016
 

17 grudnia w Łubcu odbył się Rodzinny Rajd Mikołajowy po Puszczy Kampinoskiej. 

W czasie spaceru leśnymi szlakami każdy z uczestników mógł poznać zwyczaje bożonarodzeniowe pochodzące z różnych zakątków świata. Chętni losowali informację, którą dzielili się z pozostałymi. Rajd leśnymi szlakami poprowadziła Katarzyna Mikrut, przewodnik KPN. 

W Świetlicy w Łubcu na strudzonych piechurów czekał staropolski poczęstunek – pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz ciepłe napoje. W świetlicy odbyły się także warsztaty plastyczne, których uczestnicy wykonywali barwne ozdoby choinkowe oraz szopki z naturalnych surowców. Warsztaty poprowadziła Małgorzata Mandes, wraz z Jackiem Stachem, Michałem Olaskiem i Krystyną Widyńską.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez gminne świetlice, Zespół Sportowo-Rekreacyjny w Lesznie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łubcu oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Leszno.

 

Stanisława Rzymka

 

fot. Bożena Sulik, Edyta Przybysławska

17 grudnia w Łubcu odbył się Rodzinny Rajd Mikołajowy po Puszczy Kampinoskiej.

 

W czasie spaceru leśnymi szlakami każdy z uczestników mógł poznać zwyczaje bożonarodzeniowe, pochodzące z różnych zakątków świata. Chętni losowali informację, którą dzielili się z pozostałymi. Rajd leśnymi szlakami poprowadziła Katarzyna Mikrut, przewodnik KPN.

 

W Świetlicy w Łubcu na strudzonych piechurów czekał staropolski poczęstunek – pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz ciepłe napoje. W świetlicy odbyły się także warsztaty plastyczne, których uczestnicy wykonywali barwne ozdoby choinkowe oraz szopki z naturalnych surowców.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez gminne świetlice, Zespół Sportowo-Rekreacyjny w Lesznie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łubcu oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Leszno.

 

Stanisława Rzymka

 

Fot. Bożena Sulik

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010