II Mikołajkowy Rajd Rodzinny

ostatnia zmiana: 04.12.2017
 

W sobotę 02.12.2017 r. odbył się II Mikołajkowy Rajd Rodzinny z przewodnikiem KPN oraz warsztaty świąteczne pod patronatem Wójta Gminy Leszno. Piękna pogoda jak zwykle dopisała, bajkowe krajobrazy współgrały z przedświątecznym klimatem. Wszystkich przybyłych powitała w imieniu Wójta Gminy Leszno Andrzeja Cieślaka Stanisława Rzymka – Dyrektor Świetlicy w Łubcu. Eliza Chodorowska z Fundacji Sportu i Rekreacji Kim przeprowadziła wstępne szkolenie z Nordic Walking. Dla wszystkich  uczestników były przygotowane kije. Po rozgrzewce wszyscy wyruszyli  na trasę rajdu. Kasia Mikrut z KPN opowiadała o nowych watahach lisów w puszczy i wielu innych mieszkańcach lasu. Ciekawostką były nowe odkrycia archeologiczne na terenie dobrze zachowanego wczesnośredniowiecznego Grodziska Zamczysko, otoczonego podwójnym pierścieniem wałów i dwiema fosami. Będzie je można podziwiać w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Po zdrowym spacerze można było posilić się kanapkami ze świeżego chleba smalcu lub dżemu oraz ogrzać owocową herbatą w Świetlicy w Łubcu. Furorę zrobiły ogórki produkcji Stanisławy Rzymki oraz smalec według przepisu Kai Katy.

Warsztaty poprowadziły Agnieszka Gołębiewska – Milbrant i Stanisława Rzymka. Uczestnicy  mogli nauczyć się jak tworzyć piękne anioły z kalki, wstążki krepinowej i złoconych orzechów oraz wykonywać inne ozdoby świąteczne z kolorowej masy solnej. Zabawa była przednia i większość dzieci nie chciała wracać do domu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy częstowali się czekoladowymi Mikołajami ufundowanymi przez Magdalenę Czekałę. Ozdoby świąteczne zostały zabrane przez twórców do powieszenia na domowych choinkach.

Impreza została zorganizowana przez Fundację KiM, Świetlicę w Łubcu, Świetlicę w Czarnowie, Świetlicę w Zaborowie i Zespół Sportowo-Rekreacyjny w Lesznie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.

Edyta Przybysławska ZSR

Fot. Julia Hałubicka

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010