Informacja dotycząca segregacji śmieci

ostatnia zmiana: 02.07.2019
 

 

Szanowni Państwo,

od sześciu lat na terenie naszej gminy prowadzona jest obowiązkowa, selektywna zbiórka odpadów komunalnych. Dotychczasowy sposób segregowania na trzy worki: niebieski, żółty oraz zielony odbiega od wzoru określonego w rozporządzeniu. Dlatego, zachodzi konieczność wprowadzenia zmian.

Ponieważ dysponujemy jeszcze workami o kolorystyce stosowanej dotychczas, a mieszkańcy mają również zapasy „starych” worków podjęliśmy decyzję o równoległym odbieraniu zarówno worków o „starej” jak i „nowej” kolorystyce.

Pozwoli to na racjonalne pozbycie się zgromadzonych zapasów. Mieszkańcy zyskają również czas na przyzwyczajenie się na do nowej kolorystyki worków.
Przypominam również, że dotychczas wykorzystywany worek w kolorze niebieskim, przeznaczony do zbierania odpadów typu papier i tworzywa sztuczne zastąpią dwa worki: żółty, na opakowania z metali oraz tworzyw sztucznych oraz niebieski, w który będziemy wrzucać papier i tekturę. Przygotowaliśmy dla Państwa grafikę, która pozwoli zorientować się w nowych zasadach segregacji.

Piotr Czajkowski, Kierownik referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010