Informacja o przeprowadzonej Zbiórce Żywności

ostatnia zmiana: 10.12.2015

Informacja tekstowa dla osób niedowidzących, korzystających z czytnika:

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz Się Do Nas” w Bramkach już  po raz czwarty  zorganizowało na terenie Błonia i Leszna  Świąteczną Zbiórkę Żywności , przystępując  do akcji prowadzonej przez Bank Żywności SOS w Warszawie.  Celem akcji było zebranie jak najwięcej żywności, która trafi do najuboższych  oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa  i niedożywienia.

Patronat nad świąteczną zbiórką żywności  prowadzoną przez nasze Stowarzyszenie objął  P. Zenon Reszka Burmistrz Błonia oraz P. Andrzej Cieślak Wójt Gminy Leszno.  Akcja przeprowadzona była w dniach 4-6 grudnia  na terenie 3 błońskich supermarketów – Tesco, Marc Pol, Biedronka oraz  3 sklepach w Lesznie – Biedronce, Marc Polu i Lewiatanie. W przeprowadzonej akcji wzięło udział 74  wolontariuszy, którymi byli pracownicy Naszego Stowarzyszenia, młodzież   z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach, oraz z Zespołu Szkół nr 1  im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu.

Ofiarność klientów ww sklepów – mieszkańców Błonia i Leszna  była  imponująca. W ciągu  3 dni akcji udało się zebrać blisko 3 tony żywności.  Produkty żywnościowe, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia-  trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gmin Leszno i Błonie.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Stowarzyszenia   i  wolontariuszom za bezinteresowną pracę, a także kierownictwu i obsłudze sklepów za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki . Wszystkim darczyńcom – ludziom dobrej woli , którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy- dziękujemy za dar serca i zwykła ludzką życzliwość.

Wszystkim życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia , wyrażając nadzieję, że możemy na Was liczyć w przyszłości.

Koordynator

Świątecznej Zbiórki Żywności