IV Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych - Relacja

ostatnia zmiana: 27.01.2016
 

24 stycznia br. na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego zorganizowano piątą edycję Rajdu Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r. Start i meta rajdu znajdowała się w Julinku, na terenie Parku Rozrywki. Impreza zorganizowana została przez Powiat Warszawski Zachodni przy partnerskim udziale Gminy Leszno, Parku Rozrywki Julinek, oraz Kampinoskiego Parku Narodowego.

W rajdzie udział wzięło ponad 200 uczestników. Dla osób, które pierwsze zgłosiły się do udziału w imprezie, zarezerwowano sto bezpłatnych kompletów nart biegowych. Rajd o godz. 11:00 otworzył Starosta PWZ- Jan Żychliński, razem z nim uczestników biegu powitali: Zastępca Wójta Gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz i Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosław Markowski. Obecni byli także: Paweł Białecki – Wicestarosta PWZ i Małgorzata Mickiewicz – Wicedyrektor KPN. 

Narciarze przebiegli dwie pięciokilometrowe pętle położone w pobliżu Parku Rozrywki Julinek. W imprezie wzięli udział także biegacze. Reprezentacja tego biegu z terenu naszego powiatu, w imieniu Starosty PWZ złożyła wiązankę pod Sosną Powstańców w Górkach, oddając hołd polskim patriotom zamordowanym przez wojska carskie.

Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy imprezy mogli skorzystać z ciepłego posiłku i napojów przygotowanych przez organizatora. Na zakończenie rajdu  zorganizowano konkursy z nagrodami i integracyjne ognisko.

                                                                                                   Tekst i fot. MŁ

Poniżej przedstawiamy Galerię zdjęć z tego wydarzenia:

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010