IX edycja Powiatowego Festiwalu Chórów "Złotego Wieku"

ostatnia zmiana: 29.01.2016
 

 Już po raz dziewiąty w Domu Kultury w Lesznie odbyło się spotkanie seniorów, których łączy  zamiłowanie do wspólnego śpiewania. W przeglądzie chórów, który zorganizowano 23 stycznia br. wystąpiło pięć chórów z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego: „Sami Swoi” z Borzęcina Dużego, „Śpiewający Senior” z CK w Błoniu, „Ożarowskie Kumoszki” z DK „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim, „Wesołe Wdówki” z DK „Uśmiech” - filia w Józefowie i Lesznowski Chór „Ballada” z GOK Leszno.

         Każdy z chórów przygotował na prezentację konkursową kilka różnych utworów. Poziom przesłuchań był bardzo wysoki. Występom przypatrywało się jury, w którego składzie uczestniczyli eksperci z dziedziny muzyki: docent Ewa Wilczyńska - pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Magdalena Schabowska - solistka Filharmonii Narodowej w Warszawie i Przemysław Żywczok - absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Krakowie.

Jury przyznało jedną nagrodę główną i dwa wyróżnienia. Nagrodę główną  otrzymał Lesznowski Chór „Ballada” pod kier. Bernarda Olosia, I wyróżnienie przyznano Chórowi „Wesołe Wdówki” z Józefowa pod kier. Joanny Michrowskiej - Kamińskiej i Waldemara Dąbrowskiego. II wyróżnienie otrzymał Chór „Śpiewający Senior” z CK w Błoniu pod kier. Wojciecha Gumowskiego.

         Zwieńczeniem festiwalowego dzieła był koncert słynnych arii operowych w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie, którzy jednocześnie zasiadali w jury, towarzyszyła im niezwykle utalentowana 17-to letnia mieszkanka naszej gminy - Marysia Lewicka grająca na flecie poprzecznym. Festiwal prowadziła Krystyna Ziubińska Dyrektor GOK w Lesznie, a do zebranych przemawiali także Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Wicestarosta Paweł Białecki i Burmistrz Błonia - Zenon Reszka. Przedstawiciele samorządów na zakończenie spotkania wręczali chórom nagrody i wyróżnienia. Patronem honorowym Festiwalu był Starosta Warszawski Zachodni - Jan Żychliński, a organizatorami całości imprezy - Wójt Gminy Leszno i GOK Leszno.


 

Więcej o tym artystycznym wydarzeniu napiszemy w lutowym wydaniu Informatora Gminy Leszno.

                                                                                                                  MŁ.

Poniżej prezentujemy video-relację z IX Powiatowego Festiwalu Chórów "Złotego Wieku" z kanału na Youtube:

Video-Relacja z IX Powiatowego Festiwalu Chórów "Złotego Wieku" z kanału na Youtube


Przedstawiamy także Galerię zdjęć z tego wydarzenia:

 


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010