Jubileuszowy koncert w Świetlicy w Łubcu

ostatnia zmiana: 03.02.2017
 

21 stycznia w Świetlicy w Łubcu świętowano 20. rocznicę nauczania muzyki. Na jubileuszowe spotkanie przybyli przedstawiciele władz samorządowych: Radna Powiatu Warszawskiego Zachodniego Dorota Górecka, Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak i przewodniczący rady Lesław Kuczyński wraz z radnymi. Obecni byli także przedstawiciele gminnych placówek oświatowych, nauczyciele muzyki, uczniowie i ich rodzice, a także absolwenci świetlicowych zajęć.

Dyrektor Świetlicy w Łubcu Stanisława Rzymka otworzyła spotkanie i powitała gości. Podkreśliła, że jest jej niezmiernie milo, że uroczystość 20-lecia prowadzenia nauki muzyki w Świetlicy w Łubcu może przebiegać w tak zacnym gronie. Powiedziała, że jubileusz jest dobrą okazją do podsumowań i opowiedziała o wieloletniej działalności placówki w zakresie nauczania muzyki. W ciągu dwóch dekad w zajęciach uczestniczyło ponad pięćdziesięcioro młodych ludzi, z których wielu kontynuowało później naukę gry na instrumentach w szkołach muzycznych. Niektórzy z nich swoje życie zawodowe związali z muzyką – Łukasz Piotrowski, absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, współpracuje między innymi z Zespołem Polskiej Orkiestry Radiowej i Filharmonią Narodową, koncertuje zarówno w kraju, jak i zagranicą, a jego brat Michał pracuje w studiu realizacji dźwięku.

W początkowych latach zajęcia muzyczne prowadził Jan Sobieski, następnie Ludwik Skrzypek, który uczy muzyki w świetlicy do dziś.

Dyrektor Stanisława Rzymka podziękowała Wójtowi Gminy Leszno za wsparcie działalności świetlicy, podziękowała także wszystkim rodzicom, którzy przez lata przyprowadzali na zajęcia muzyczne swoje dzieci.

Głównym punktem spotkania był koncert w wykonaniu młodych artystów. Na keyboardzie zagrali uczestnicy zajęć muzycznych w świetlicy: Marta Markiewicz, Mikołaj Perlan, Jan Matuszewski, Krzysztof Gołębiewski, Weronika Markiewicz, Celina Jezdychowicz i Lena Zalewska. Wystąpili także absolwenci: Zofia Przybysławska (skrzypce), Maria Przybysławska (skrzypce), Julia Brewczyńska (wiolonczela) i Mateusz Przybysławski (puzon).

Z okazji jubileuszu wójt Andrzej Cieślak złożył dyrektor Stanisławie Rzymce  serdeczne gratulacje i wręczył okolicznościowe prezenty młodym artystom. Na zakończenie spotkania goście zostali poczęstowani jubileuszowym tortem.

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010