Kolejna "Biała Sobota" w Gminie Leszno

ostatnia zmiana: 05.11.2014
 

Akcja „Biała Sobota” w Gminie Leszno

W sobotę 25 października br. mieszkańcy naszej gminy (posiadający stałe zameldowanie) mogli po raz kolejny w tym roku skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich w ramach akcji „Biała sobota”, której organizatorami byli Wójt Gminy Leszno -  Andrzej Cieślak i NZOZ „Medicor”. Badania odbyły się w Centrum Zdrowia „Medicor” w Zaborowie. Akcję koordynowała Pani Ewa Latoszek.  W zabezpieczeniu wydarzenia pomogli strażacy z OSP Zaborów - Paweł Latoszek oraz Daniel Regulski.  Mogliśmy również liczyć na pomoc wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie, pod kierownictwem  ks. Roberta Karolaka.


W tym dniu można było bezpłatnie wykonać: EKG, badanie poziomu cholesterolu, urologiczne badanie PSA, komputerowe badanie wzroku, przepływowe badanie żył, spirometrię i mammografię oraz skorzystać z konsultacji lekarskich, których udzielali m.in: kardiolog, alergolog, laryngolog, pulmonolog, chirurg naczyniowy. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, skorzystało z niej ponad 371 osób. Fakt ten ogromnie cieszy, bo jak wiadomo profilaktyka jest podstawą zdrowego społeczeństwa.

W czasie październikowej „Białej soboty” z porad lekarza neurologa skorzystało 36 osób, dietetyka 18 osób, alergologa 28 osób, kardiologa 39 osób,  urologa 32 osoby, laryngologa 39 osób, pulmonologa 38 osób, diabetologa 31 osób, chirurga naczyniowego 40 osób. Z badania ostrości wzroku 34 osoby, zaś z mammografii 36 pacjentek.

„Biała Sobota” to cykliczna akcja którą kontynuujemy od wielu lat. Cieszymy się, że udaje nam się dotrzeć do coraz większej liczby potrzebujących. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i osobom które przyczyniły się do tej akcji.

 

UG Leszno

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010