Kolejny spektakl Gimnazjum w Lesznie z cyklu "Wiedźmin"!

ostatnia zmiana: 23.06.2015
 

Kolejny spektakt Gimnazjum w Lesznie z cylku "Wiedźmin"!

Po sukcesie pierwszego przedstawienia teatralnego „Złoty Smok” oraz akcji „Graffiti w szkole czyli corridor art” (o tych działaniach pisaliśmy wcześniej) młodzi artyści pod kierunkiem Biblioteki Gimnazjum przygotowali nowy spektakl teatralny, „Gdzie diabeł mówi dobranoc” adaptując kolejne opowiadanie A. Sapkowskiego z sagi o Wiedźminie, Kraniec świata.

I znów nastały tygodnie prób, wczuwania się w rolę i szlifowania tekstu, znów gromadziliśmy stroje i rekwizyty, malowaliśmy scenografię, robiliśmy plakaty, program i zaproszenia, znów spotkaliśmy się z życzliwą pomocą otoczenia – wszystkim zaangażowanym jeszcze raz dziękujemy! Podobnie jak poprzednio, pan Robert Kubik, nauczyciel historii, plastyki i etyki, uwiecznił aktorów w czasie sesji fotograficznej, tworząc równie wizjonerskie fotosy (można je podziwiać w szkole w Lesznie), choć już w innej konwencji.  

I znów odnieśliśmy sukces!

Ale przedstawienie na kameralnej scenie w bibliotece, widownia na materacach, fotosy – to wszystko już było, chcieliśmy czegoś więcej! Postanowiliśmy wzbogacić spektakl wyświetleniem sceny, nagranej uprzednio w plenerze: bogini Żywia pojawiała się na ekranie, z którego później „schodziła”, zjawiając się wśród innych postaci. Zainspirowani otwierającymi się możliwościami, urządziliśmy „plener filmowy” i nagraliśmy całe przedstawienie jako film, z kilku kamer, do późniejszej obróbki i montażu. To było coś!

Tym razem czuliśmy się na tyle dobrze i pewnie, byliśmy na tyle zgranym zespołem, że postanowiliśmy wyjść do szerszej publiczności i wystawić „Gdzie diabeł…” nie tylko w bibliotece Gimnazjum (gdzie odegrane zostało dwukrotnie), ale również w lesznowskim GOK-u jako „wieczór teatralny”. Dzięki życzliwości Wójta Gminy, pana Andrzeja Cieślaka oraz dyrektora Ośrodka, pani Krystyny Ziubińskiej, wszyscy sympatycy młodzieżowej działalności artystycznej, twórczości A. Sapkowskiego oraz teatromani mogli w sobotnie majowe popołudnie (23.05, godz. 18.00) przybyć do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie udało nam się stworzyć namiastkę Teatru i tam przez półtorej godziny podziwiać młodych artystów. A było na co popatrzeć! Aktorzy i obsługa techniczna dali z siebie wszystko i przedstawienie okazało się prawdziwym majstersztykiem. Najzupełniej zasłużenie dostali brawa na stojąco, trzykrotnie kłaniając się publiczności. Ogromne przeżycie i niezapomniane wrażenia – dla wszystkich.

Nieuniknione antrakty, wymuszone zmianą dekoracji, okazały się dobrą okazją do słodkiego poczęstunku: pysznej szarlotki do kawy lub herbaty (cukierni/kawiarni „Dwie babeczki” serdecznie dziękujemy za bezinteresowne wsparcie!).

Jak wynikało z „kuluarowych” rozmów w antraktach i po przedstawieniu, widzowie byli pod ogromnym wrażeniem talentu, umiejętności organizacyjnych i entuzjazmu młodych twórców. Tym bardziej miło nam poinformować wszystkich zainteresowanych dalszą działalnością zespołu, że za zgodą Wójta Gminy Leszno, pana Andrzeja Cieślaka, przy GOK-u powstanie Grupa Artystyczna zrzeszająca entuzjastów działań twórczych: uczniów i absolwentów Gimnazjum w Lesznie. Dzięki temu uczniowie klas III, którzy z takim zapałem brali udział we wszystkich przedsięwzięciach, a którzy właśnie kończą naszą szkołę będą mogli nadal udzielać się artystycznie!

***

Spektakl teatralny „Gdzie diabeł mówi dobranoc” (adaptacja opowiadania A. Sapkowskiego Kraniec Świata), przygotowany przez uczniów klas III i I Gimnazjum Zespołu Szkół Publicznych w Lesznie.

 

SCENARIUSZ i REŻYSERIA: Ewa Skórska-Filip, KIEROWNIK PLANU: Jakub Toporek; FOTOSY: Robert Kubik (charakteryzacja do fotosów: Magdalena Pilichowska). 

W ROLACH GŁÓWNYCH: Jan Brajczewski jako Wiedźmin; Tomasz Radziejewski jako Jaskier, Maksym Sujkowski jako „Diaboł”.

W POZOSTAŁYCH ROLACH: Emilia Florczak Toruviel; Natalia Cholewa Babka; Natalia Małkińska – Lille; Jakub Toporek – Filavandrel; Wiktor Bargieł – Dhun; Jakub Misztal – Pokrzywka; Patryk Mostek – Starosta.

CHARAKTERYZACJA: Julia Pilichowska i Aleksandra Makowska.

SCENOGRAFIA i PLAKATY: Zofia Śmiałek, Agnieszka Brysiak, Laura Kowalska, Wioletta Kucharska, Patrycja Piechota, Wiktoria Rybka, Julia Pilichowska, Julia Racinowska.

OBSŁUGA TECHNICZNA: Krzysztof Zbińkowski (dźwięk), Franciszek Pieńkos (sufler), Filip Jakubik (kurtyna), Krystian Balcerzak (kurtyna), Andrzej Kroczewski (operator kamery), a także Kamil Strawiński i Bartosz Kaczmarek.

***

Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia:
 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010