Kolejny sukces Drużyny K.S. "Tenis Life"

ostatnia zmiana: 04.12.2015
 

 

Informacja tekstowa dla osób niedowidzących, korzystających z czytnika:


Drużyna Klubu Sportowego „Tennis Life” w finaleHalowych Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatek!

Po zwycięstwach na kortach w Radomiu i Warszawie stanęliśmy przed szansą na awans do ścisłego finałuHalowych Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatek. O wszystkim miał zadecydować wyjazdowy meczz drużyną Miejskiego Klubu Tenisowego Łódź. Nie byliśmy w tym spotkaniu faworytami, wiedzieliśmy, żetrafiliśmy na jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich klubów. W barwach MKT grało wielubyłych mistrzów Polski i reprezentantów naszego kraju w meczach Pucharu Davisa i Pucharu Federacji, wartowymienić choćby Katarzynę Nowak czy Tomasza Iwańskiego. MKT Łódź reprezentuje najlepszy w tej chwilipolski tenisista Jerzy Janowicz.

Mecz w Łodzi rozpoczął się od gier singlowych, Karolina Grzeszczuk zmierzyła się z Julią Pawlik, a KingaZiółkowska z Nicole Carpenter. Ku naszej ogromnej radości Kinga wygrała swoje spotkanie 6/0 6/2, a tooznaczało, że otwiera się przed nami szansa na końcowe zwycięstwo. Nasza zawodniczka zagrała niemalbezbłędnie, na palcach jednej ręki można było policzyć niewymuszone błędy. Kinga grała bardzo solidniez głębi kortu i jednocześnie wykorzystywała każdą nadarzającą się okazję do ataku. Mecz był dwusetowy, alewymiany były bardzo długie i obie zawodniczki spędziły na korcie ponad dwie godziny.

Podobny przebieg miał pojedynek rakiet nr 1. Karolina walczyła bardzo dzielnie i miała duże szanse nawygranie pierwszego seta. Julia Pawlik wykazała się jednak większym opanowaniem i rozstrzygnęła pierwsząpartię na swoją korzyść. W drugim secie tenisistka z Łodzi kontrolowała sytuację na korcie i doprowadziła dowyrównania 1:1. Mecz Julki i Karoliny był bardzo interesującym widowiskiem, obie zawodniczki grają bardzoładny dla oka, urozmaicony technicznie tenis.

O losach całego meczu i awansu do finału zadecydować musiała gra podwójna. Kinga i Karolina są aktualnymiwicemistrzyniami Mazowsza Skrzatek, dlatego po cichu liczyliśmy na wygranie tego spotkania. Wszystkozaczęło się po naszej myśli i po niespełna pół godzinie Kinga i Karolina wygrały pierwszego seta 6/1, awans byłjuż na wyciągnięcie ręki. Niestety kilka drobnych błędów na początku drugiego seta plus lepsza gra rywalekz Łodzi spowodowały że losy meczu się odwróciły. Zawodniczki z MKT wygrały tego seta 6/3 i o wszystkimzadecydował supertiebrak, w którym to jednak nasze zawodniczki wykazały więcej zimnej krwi wygrywając10/7. Potem były już tylko zasłużone lody i powrót do domu w szampańskich humorach.

Finały Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski zostaną rozegrane w dniach 11-13 grudnia. Gospodarzembędzie jedna z ośmiu drużyn, które w tych finałach zagrają. Niestety nie będzie nim Brwinów, ponieważ naszklub nie dysponuje swoim obiektem, na którym takie zawody mogłyby być rozgrywane.

Waldemar Cecuła

prezes KS „Tennis Life” 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010