Koncert rodziny Kaczmarków z okazji Dnia Kobiet

ostatnia zmiana: 25.03.2019
 

W dniu 16 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznie mieliśmy okazję gościć niezwykłych wokalistów – Rodzinę Kaczmarków. Śpiewająca rodzina przybyła do nas na zaproszenie Dyrektor GOK, pani Krystyny Ziubińskiej, by niezwykłym, ponad godzinnym koncertem uświetnić obchody Dnia Kobiet i Mężczyzn w naszej gminie. Prowadząca, Iwona Kaczmarek, wielokrotnie w wywiadach zapewniała:

-Myślę, że jesteśmy jedyną taką rodziną, która śpiewa muzykę klasyczną. Śpiewają rodzice i dwoje dzieci. Nie ma drugiej takiej rodziny.

I rzeczywiście, wydarzenie miało charakter niezwykły. Wokaliści – rodzice Iwona i Piotr oraz synowie Wojciech i Adam - wykonali szereg znanych, ponadczasowych pieśni, min. „Dilajlę” z repertuaru Toma Jonesa, „Can’t help falling in love” Elvisa Presleya, "Gdybym był bogaczem" - pieśń Tewiego z musicalu " Skrzypek na dachu", czy „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”. Repertuar świetnie dobrany do charakteru imprezy, wykonanie utworów zarówno solowych, jak i w duetach, czy w wykonaniu całej rodziny – mistrzowskie! Atmosfera imprezy wspaniała! Publiczność, która dopisała, wypełniając salę po brzegi, dała uwieść się muzyce tak, by podczas bisów śpiewać wspólnie z gośćmi. Dodatkowym atutem imprezy była możliwość zakupienia po koncercie płyty z utworami wykonywanymi podczas spotkania (wraz z autografami wykonawców), które zapewniło wszystkim wiele niepowtarzalnych emocji. Trudno znaleźć słowa, by wyrazić uznanie dla talentu śpiewającej rodziny. Myślę, że uczestnicy imprezy z niecierpliwością będą oczekiwać kolejnych koncertów Rodziny Kaczmarków w naszej gminie.

fot. Julia Hałubicka

 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010