Koncerty Kolęd w Lesznie i w Zaborowie

ostatnia zmiana: 10.01.2018
 

6 stycznia w kościele w Lesznie oraz 7 stycznia w kościele w Zaborowie odbyły się Koncert kolęd zatytułowany „Mędrcy Świata”. Podczas tych koncertów zgromadzeni w świątyniach mogli posłuchać utworów bożonarodzeniowych z całej Europy, a także poznać dorobek szesnastowiecznych muzyków polskich.

            Kameralny Zespół Wokalny Favola in Musica  w składzie Katarzyna Bienias - sopran, Marta Lawrence - alt, Robert Lawrence - tenor, Piotr Pieron - bas, z towarzyszeniem harfy i skrzypiec zaprezentował kilkanaście kolęd w wyjątkowych aranżacjach. Zgromadzeni mogli usłyszeć m. in. Szesnastowieczną kolędę „Dzięciątko się narodziło”, a także hiszpańską melodię „Riu, riu, chiu” czy też francuski utwór bożonarodzeniowy „Les anges dans nos campagnes”. Ponadto Urszula Nowakowska-Żwirdowska wykonała solo na harfie utwór „The Minstrel’s Adieu”, a Marcin Lewicki na skrzypcach zagrał angielską melodię „Adeste fideles”. Na zakończenie artyści zaprezentowali polskie kolędy w aranżacjach Marcina Lewickiego, Włodzimierza Sołtysika i Stanisława Szczycińskiego.

            Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak podziękował artystom za poruszający koncert, który podtrzymał w nas nastrój minionych świąt. Proboszcz parafii w Lesznie, ksiądz Piotr Paweł Laskowski wspominał, że koncert przyniósł do Leszna odrobinę Europy. Radna Gminy Leszno Ewa Latoszek wraz z proboszczem parafii w Zaborowie - księdzem Sławomirem Cieślakiem podziękowali za organizację koncertu Wójtowi Gminy Leszno oraz muzykom za poruszające wykonania kolęd.

 


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010