Kpt. Pajkowska wyruszyła w samotny rejs dookoła świata

ostatnia zmiana: 25.09.2018
 

 Pani kpt. Asia Pajkowska wypłynęła właśnie w swój wymarzony samotny bez zachodzenia do portów rejs dookoła świata. Wyszła w niedzielę 23 września o 17:05 z z Mayflower Marina w Plymouth w Anglii. Po tygodniowym oczekiwaniu na pogodę, na wyjściu warunki były dobre, wiatr 20 węzłów z NNW, czyli korzystny, na kei tłumek przyjaciół oraz miejscowi żeglarze, którzy przez miniony tydzień zdołali się z Asią zaprzyjaźnić.

Kpt. Pajkowska płynie na liczącym 12 metrów długości ( 40 ft) aluminiowym jachcie Fanfan, który  udostępnił Asi Uwe Röttgering, niemiecki żeglarz, z którym razem wygrali w ubiegłym roku słynne transatlantyckie regaty dwuosobowe, TWOSTAR.

Trasa samotnego rejsu pkt. Pajkowskiej dookoła świata wiedzie klasyczną drogą – dookoła trzech przylądków: Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn. Czyli, najpierw z Anglii na południe, i dalej na wschód, okrążając Przylądek Dobrej Nadziei, przez południowy Ocean Indyjski, na południe od Tasmanii (Przylądek Leeuwin), przez południowy Pacyfik, Horn, i na północ przez Atlantyk. Powrót do Plymouth planowany jest za ok. 220 dni.

Przebieg rejsu, wraz z bieżącą pozycją śledzić można na stronie asiapajkowska.pl (trzeba kliknąć na tracking).

 

Mapa Rejsu kpt Joanny Pajkowskiej:


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010