Kpt. Pajkowska przekroczyła 6000 mil rejsu!

ostatnia zmiana: 09.11.2018
 

Kpt. Joanna Pajkowska, która od blisko 7 tygodni samotnie żegluje dookoła świata przekroczyła 6000 mil rejsu. Do pierwszego groźnego wyzwania, trawersu słynnego i groźnego Przylądka Dobrej Nadziei już niecałe 2000 mil.

Tymczasem, po kilku dniach ze słabym wiatrem, „W nocy nagła zmiana pogody, wiatr 15 -18w z SSE, zimno i deszcz” - pisze Asia. Kurs: ESE, czyli na południowy wschód, na Afrykę Południową. Podczas kilku dni słabszych wiatrów Pani Kapitan czytała książki oraz podziwiała gwiazdozbiór Krzyż Południa, o czym pisze: „Krzyż Południa robi wrażenie, dziś rano, przed końcem nocy też był w całej okazałości! Na pewno mogłam wypatrzyć go wcześniej, ale niebo było przeważnie zachmurzone. Oczywiście, nie jest to pierwszy raz, kiedy oglądam Krzyż Południa, ale dalej robi wrażenie. Będzie mi towarzyszył przez długi czas. Tu gwiazdy są bardzo jasne i migające, zostawiają poświatę na wodzie, tak jak księżyc. Będzie mi brakowało widoku Wielkiego Wozu. Na mieszkańcach półkuli południowej widok Wielkiego Wozu też na pewno robi wrażenie.”

To już 1/4 drogi za Panią Kapitan. Trzymamy kciuki, to chyba pomaga! A kpt. Pajkowska serdecznie dziękuje za liczne codzienne posty na jej Facebookowym profilu ze słowami wsparcia, zarówno z kraju jak i z zagranicy, od licznych znajomych i nieznajomych żeglarzy z całego świata, a także od mieszkańców naszej gminy.

Aktualną pozycję jachtu Fanfan i kpt. Pajkowskiej można śledzić na bieżąco na stronie: https://www.asiapajkowska.pl/tracking/

(AN)

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010