„Królewna Śnieżka” w Przedszkolu w Lesznie

ostatnia zmiana: 14.12.2018

Tradycją naszego przedszkola jest wystawianie bajki dla dzieci z okazji Mikołajek – 6 grudnia. W tym roku zaprezentowano bajkę pt: „Królewna Śnieżka” na motywach baśni braci Grimm.

Żadne przedsięwzięcie nie uda się, jeśli nie będzie zespołu ludzi z otwartym sercem i szczerymi chęciami. W naszym przedszkolu „Leśne Skrzaty” w Lesznie są tacy ludzie, to Rodzice i Kadra Pedagogiczna. Z pełnym zaangażowaniem, poświęceniem swojego prywatnego czasu ćwiczyli role aktorskie, spotykając się dwa razy w tygodniu na przedszkolnej scenie. Nie straszny był im tekst i muzyka, a kiedy przyszedł czas występów stanęli na wysokości zadania. Dekoracja wypracowana starannie przez nauczycielki dodała efektu mistrzowskiej prezentacji bajki. Dzień Mikołajek dla dzieci był czasem teatru. Wszystkie przedszkolaki małe i duże zawitały do sali rekreacyjnej naszego przedszkola, by pochylić się nad smutnym losem Królewny Śnieżki, zaśpiewać z ptaszkami, pomachać do wesołych krasnoludków i wreszcie ucieszyć się, gdy wszystko zakończyło się szczęśliwie, jak to w każdej bajce bywa. Dzieciom prezent bardzo się podobał o czym świadczyła cisza i pootwierane buzie z zachwytu w trakcie oglądania.

W tym przedsięwzięciu udział wzięli:

Narrator – Renata Chróstna - Pytka

Królewna Śnieżka – Anna Białek

Królewicz – Mateusz Głuszczak

Macocha – Magdalena Naraniecka

Myśliwy – Anna Rutkowska

Lustro – Olga Białecka

Ptaszki – Julia Tereszczuk, Marta Szymańska, Brygida Woźniak

Krasnoludki – Wioletta Krawczyk, Paulina Woźniak,

Agnieszka Umiastowska, Sylwia Dzięcioł,

Kinga Ryng, Jolanta Kowalewska, Zofia Bochnak

Damy dworu – Małgorzata Krakowska,

Agnieszka Teodorczuk,

Marta Świeca,

Dorota Szczepaniak,

Iwona Komosińska

Reżyser: Edyta Wrzesińska

Oprawa muzyczna: Anna Okrassa

Dekoracja: Małgorzata Krakowiak, Iwona Barańska, Lidia Śmigielska

Wszystkim, którzy aktywnie wzięli udział w przygotowaniach tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Anna Okrassa

Edyta Wrzesińska