Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

ostatnia zmiana: 25.07.2016

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Tym pilotażowym programem, który potrwa do końca lipca br. został objęty m.in. powiat warszawski zachodni. Każdy z mieszkańców może wejść na stronę internetową Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach i za pomocą interaktywnej mapy poinformować o zagrożeniach w najbliższej okolicy.

Więcej informacji na stronie internetowej: