Lato 2014 w Gminie Leszno

ostatnia zmiana: 12.08.2014

Lato 2014 w Gminie Leszno

Akcja "Lato 2014 w Gminie Leszno" przygotowana przez Świetlice Gminne w Lesznie, Czarnowie, Łubcu i Zaborowie oraz przez Zespół Sportowo - Rekreacyjny w Lesznie odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Leszno Andrzeja Cieślaka. Było to połączenie aktywnego wypoczynku z edukacją, kulturą i sportem.

Upalna aura sprzyjała kąpielom w basenie i rzece, rejsom katamaranem po Narwi, rozrywkom sportowym na świeżym powietrzu i w parku linowym. Dopełnieniem tych atrakcji były gry i zabawy w sali, zajęcia na siłowni, kino, teatr, muzeum sportu i turystyki z lekcją edukacyjną "Fizyka w sporcie". Mimo wakacji - czasu wolnego od nauki - dzieci chętnie wysłuchały lekcji o tym, że gdyby nie fizyka i prawa nią rządzące, uprawianie jakiegokolwiek sportu byłoby rzeczą niemożliwą i niewykonalną.

Wielką frajdą dla najmłodszych był pobyt w salonie gier i zabaw dla dzieci "Eldorado". Statek piracki, zjeżdżalnia imitująca wodospad, tor przeszkód z degustacją pizzy na koniec. Starsze dzieci w tym czasie, w większości po raz pierwszy, świetnie bawiły się w kręgielni.

Rejs widokowy wzdłuż historycznych murów twierdzy Modlin i zabytkowego spichlerza przywołał na chwilę dawne czasy, był dobrym połączeniem historii z rekreacją.

Jak być dobrym, przyjacielskim i uczynnym na codzień dzieci dowiedziały się uczestnicząc w przestawieniu pt. "Koziołek Pacanołek". Spektakl teatralny z przekazem edukacyjnym zaprezentowali aktorzy teatru "Duet".

W akcji letniej uczestniczyły dzieci i młodzież gimnazjalna z terenu Gminy Leszno. Był to wspaniały, beztroski czas przeznaczony na aktywny wypoczynek, spotkanie z kolegami, wspólne zabawy. Piętrowy autobus wypełniony po brzegi przemierzał trasę do Mszczonowa, Warszawy, Nowego Dworu oraz dowoził dzieci na rozgrywki sportowe w Lesznie i Zaborowie.

Nauczeni wieloletnim doświadczeniem obserwujemy wielką potrzebę organizowania takich akcji, różnorodnych tematycznie, serwując atrakcje dla młodszych i starszych dzieci. Kolejna taka oferta pojawi się w styczniu 2015r pt.: "Ferie w Gminie Leszno".

K.Z.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: