Liga Tenis10 Mazovia Cup

ostatnia zmiana: 24.04.2013

Liga Tenis10 Mazovia Cup

Dzięki kilkuletnim staraniom Klubu Sportowego „Tennis Life’ z  Brwinowa tenis będzie kolejną dyscypliną włączoną do rozgrywek Mazovia Cup. Jeszcze w tym sezonie drużyny z siedmiu gmin zrzeszonych w stowarzyszeniu Mazovia rozegrają pierwszą edycję Ligi Tenis10 Mazovia Cup.  W zawodach wystąpią dzieci z roczników 2001-2004, a mecze będą rozgrywane zgodnie z wytycznymi opublikowanymi na stronie Warszawsko-Mazowieckiego Związku Tenisowego. W skład każdej wchodzi 8 osób ( cztery dziewczynki i czterech chłopców). W ramach jednego meczu rozgrywane będą dwa single dziewcząt, dwa single chłopców i po jednym deblu dziewcząt i chłopców. Szczegółowy regulamin zawodów i podział na grupy będzie dostępny na stronie internetowej Klubu Sportowego „Tennis Life” – organizatora i koordynatora rozgrywek.  Tegoroczny finał zostanie rozegrany na kortach przy szkole podstawowej  w Nowej Wsi, w niedzielę 23 czerwca.

Włączenie tenisa do prestiżowych rozgrywek Mazovia Cup było jednym ze strategicznych celów naszego klubu, który szkoli dzieci z pięciu gmin na siedem zrzeszonych w ramach stowarzyszenia Mazovia, a w dwóch pozostałych ma partnerów realizujących program Tenis10. Szansa na powołanie do reprezentacji gminy i możliwość osiągnięcia sukcesu w trudnej dyscyplinie sportu będzie dla dzieci dodatkową motywacją do systematycznego treningu.  W reprezentacjach wszystkich siedmiu gmin wystąpi około 70 wyróżniających się dzieci, być może wśród nich uda nam się znaleźć następców Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza.

Liga Tenis10 Mazovia Cup będzie kolejną okazją do zapoznania dzieci z programem Tenis10, ponieważ mecze będą rozgrywane nie tylko na kortach tenisowych, ale także na Orlikach i boiskach wielofunkcyjnych.

Waldemar Cecuła
                                                                                                                               prezes KS Tennis Life