Grozi nam likwidacja Komisariatu

ostatnia zmiana: 09.10.2013

Grozi nam likwidacja Komisariatu

To jakiś ponury żart! Komisariat Policji w Lesznie, może zostać zlikwidowany (pismo Komendanta Powiatowego Policji). Planowanej reorganizacji, Samorządowcy oraz mieszkańcy Gminy Leszno, mówią stanowcze NIE! Wójt Gminy Leszno wystosował pismo do Komendanta Powiatowego Policji (do wiadomości Komendanta Stołecznego Policji oraz Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego) wyrażając swój sprzeciw dla wprowadzanych zmian (pismo Wójta Gminy Leszno do Komendanta Powiatowego Policji). Ponadto poprzez Panią Poseł, Jadwigę Zakrzewską, postanowiliśmy interweniować również na wyższych szczeblach. Pani Poseł, za pośrednictwem Pani Marszałek Sejmu Ewy Kopacz (pismo) wystąpiła z zapytaniem poselskim w sprawie likwidacji Komisariatu w Lesznie, do Pana Bartłomieja Sienkiewicza - Ministra Spraw Wewnętrznych (zapytanie). Z podobnym zapytaniem wystąpimy także do innych Posłów z naszego okręgu. Zbierane są również podpisy pod listem protestacyjnym. Listy pod którymi można się podpisywać, wyłożone zostaną w różnych miejscach na terenie Gminy Leszno. Zachęcamy do popierania protestu swoim podpisem. Będziemy Państwa informować na bieżąco o postępach w sprawie.

19.09.2013r.

W dniu dzisiejszym, Wójt Gminy Leszno, wystosował pismo do Przewodniczącego Komisji Spraw Wewnętrznych, Posła Pana Marka Wójcika (skan). Podobne pisma wysłane zostały do innych posłów z naszego regionu.

25.09.2013r.

Kolejny Poseł poparł naszą akcję protestacyjną i zgodził się pomóc nam w tej bulwersującej sprawie jaką jest likwidacja Komisariatu Policji w Lesznie. Pan Artur Dębski, Poseł Ruchu Palikota, 23 września 2013 roku wystosował dwa pisma z zapytaniem, do Pana Bartłomieja Sienkiewicza - Ministra Spraw Wewnętrznych (w załączeniu), oraz do Pana Marka Diałoszyńskiego - Komendanta Głównego Policji (w załączeniu). Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc. O dalszych posunięciach w sprawie będziemy informować Państwa na bieżąco.

26.09.2013r.

W dni 20 września 2013r. Pan Poseł, Mariusz Błaszczak, w odpowiedzi między innymi na nasze pismo, wystąpił z interperlacją (w załączeniu), w której protstuje przeciw likwidacji komisariatów policji i domaga się szczegółowych wyjaśnień od Bartłomieja Sienkiewicza - Ministra Spraw Wewnątrznych. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

01.10.2013r.

Szanowni mieszkańcy,
Miło mi poinformować iż wszyscy Wójtowie i Burmistrzowie Powiatu Warszawskiego Zachodniego wraz ze Starostą wystosowali petycję (w załączeniu) przeciwko likwidacji Komisariatów Policji w Izabelinie i Lesznie oraz Posterunku Policji w Kampinosie, wspierając tym nasze działania. W imieniu zainteresowanych Wójtów Gmin oraz własnym serdecznie dziękuję za okazaną pomoc.

08.10.2013r.

W dniu wczorajszym wpłynęły do Urzędu Gminy w Lesznie kolejne dwa pisma (z II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej oraz III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich dla Sądu Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim) popierające nasz protest. Serdecznie dziękujemy za wsparcie. Pisma w załączeniu.
Załącznik 1
Załącznik 2