Mapa zagrożeń bezpieczeństwa w gminie Leszno

ostatnia zmiana: 16.10.2019
 

Przedstawiciele Policji podczas wczorajszego spotkania z mieszkańcami przedstawili mapę zagrożeń bezpieczeństwa w gminie. Kategorie przestępstw naniesiono na planszę; widać z niej, że wyróżniające się kategorie to przekroczenia prędkości oraz spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Policja zachęca do korzystania z aplikacji https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Zgłoszenia, które napływają za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, są nanoszone na mapę i Policja ma obowiązek je sprawdzać. Podczas wczorajszego spotkania mieszkańcy zaproponowali policjantom, aby rozszerzyć kategorię zgłoszeń o wykroczenie polegające na spalaniu niewłaściwych paliw w piecach. Temat smogu był, oprócz przekroczeń prędkości, jednym z głównych podczas debaty. Pytania i prośby o interwencje dotyczące przekroczeń prędkości, które otrzymaliśmy od Państwa zostały przekazane insp. Krzysztofowi Paskowi. Nagranie ze spotkania będzie zamieszczone na stronie internetowej gminy Leszno.


 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010