„Mazowsze bliskie sercu" - konkurs fotograficzny

ostatnia zmiana: 27.06.2017

Ruszyła XII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych.

Już po raz kolejny swój talent mogą zaprezentować fotografowie amatorzy, znający miejsca i wydarzenia na Mazowszu, które warto pokazać innym. Temat tegorocznej edycji konkursu - „Mazowsze. Temat rzeka” - nawiązuje do tegorocznych obchodów „Roku Rzeki Wisły” oraz nowego albumu pt. „Mazowsze z biegiem Wisły” i przewodnika o tym samym tytule wydanych specjalnie na tę okazję przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Pragniemy zaprosić uczestników konkursu do podróży po naszym regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii.

Nabór prac potrwa do 30 czerwca br. Konkurs zostanie przeprowadzony dwuetapowo. W pierwszym etapie Jury wybierze dziesięć wyróżniających się prac, których autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów Jury wybierze 3 zwycięskie prace, a laureaci zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali i otrzymają nagrody.

Zasady i regulamin konkursu dostępne są tutaj