Medale od Prezydenta Polski dla Złotych Jubilatów

ostatnia zmiana: 13.11.2014
 

W dniu 09 listopada 2014r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznie Wójt Gminy Andrzej Cieślak uhonorował 7 par medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego.

Małżeństwa, które przeżyły ze sobą 50 lat, zostały nagrodzone pięknymi medalami przedstawiającymi dwie złączone ze sobą róże. Odznaczenia wręczał Wójt Andrzej Cieślak i Bogdan Skibiński z Urzędu Stanu Cywilnego.

Wśród uhonorowanych par znaleźli się Państwo: Jadwiga i Zbigniew Przyżyccy, Krystyna i Wiesław Domżalscy, Anna i Stanisław Dukowicz, Helena i Józef Wnuk, Olga i Jan Szymańscy, Teresa i Ryszard Lupa, Jadwiga i Stanisław Paruszewscy. Natomiast 5 par nie przybyło na spotkanie z różnych powodów osobistych.

Dostojni Jubilaci otrzymali również od Wójta listy gratulacyjne, bukiety kwiatów i kosze ze słodyczami, które wręczali również Przewodnicząca Rady Gminy p. Barbara Koza wraz z radnymi.

Wójt Gminy gratulował małżonkom tego wyróżnienia jak też pięknego jubileuszu i życzył kolejnych jubileuszy oraz zdrowia, miłości i wszelkiej pomyślności.

Po części oficjalnej uczczono jubilatów lampką szampana oraz odśpiewaniem „sto lat” i zaproszeniem jubilatów wraz z najbliższymi na słodki poczęstunek. Radni Gminy przygotowali z tej okazji niespodziankę dla jubilatów i gości – jubileuszowy tort.

Całą uroczystość uświetniał program artystyczny w wykonaniu chóru „BALLADA” pod dyrekcją p. Bernarda Olosia.Najważniejsze momenty uroczystości zostały uwiecznione przez p. Pawła Tuszyńskiego z „FotoVideo” z Leszna.

Złotym Jubilatom życzymy wielu kolejnych lat przeżytych w szczęściu i miłości.

 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010