Medale od Prezydenta Polski dla Złotych Jubilatów

ostatnia zmiana: 21.12.2016
 

10 grudnia 2016 r. w sali Świetlicy w Lesznie Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak uhonorował piętnaście par medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę.

Małżeństwa, które przeżyły ze sobą 50 lat, zostały nagrodzone pięknymi medalami przedstawiającymi dwie złączone ze sobą róże. Odznaczenia wręczali wójt Andrzej Cieślak i zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Bogdan Skibiński. Wśród uhonorowanych znaleźli się Państwo: Pelagia i Jerzy Wierzbiccy, Danuta i Adam Głogowscy, Marianna i Eugeniusz Kacprzakowie, Elżbieta i Jan Bieleccy, Krystyna i Włodzimierz Fijołkowie, Ewa i Leon Zujkowie, Hanna i Stanisław Bogutowie, Helena i Tadeusz Barejowie, Halina i Czesław Strzelczykowie, Teresa i Kazimierz Wasiakowie, Władysława i Tadeusz Jaworscy, Jolanta i Czesław Jesionkiewiczowie, Wanda i Wacław Kamińscy, Halina i Sylwester Przygodowie, Irena i Ludwik Cieślakowie oraz dwie pary, które obchodziły 61 i 60 lat pożycia małżeńskiego: Państwo Kazimiera i Tadeusz Mirzałkowie oraz Adela i Mieczysław Kapałowie, którzy otrzymali od wójta listy gratulacyjne. Wszyscy Jubilaci otrzymali także bukiety kwiatów i kosze podarunkowe. 

Po części oficjalnej Jubilaci wraz z najbliższymi zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Radni gminy przygotowali dla gości niespodziankę – jubileuszowy tort. Uroczystość uświetnił występ chóru „Ballada” pod dyrekcją Bernarda Olosia.

Wszystkim Jubilatom życzymy wielu kolejnych lat, przeżytych w szczęściu i miłości.

Bogdan Skibiński

fot. Paweł Tuszyński

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010