Mikołajki 2017

ostatnia zmiana: 07.12.2017
 

6 grudnia na placu przed Urzędem Gminy w Lesznie zorganizowano Mikołajki. Pogoda tego dnia nie zachęcała do imprezy plenerowej, padał drobny deszczyk i wiał wiatr. Mimo to, duże grono dzieciaków, już przed godz. 17:00 niecierpliwie oczekiwało na przybycie św. Mikołaja. Wreszcie pojawił się, przyszedł piechotą.

Aby dostać prezent, dzieciaki musiały wykonać kilka czynności. Na przygotowanych kartkach stemplowano udział w różnych konkurencjach, a były to m.in.: malowanie bombek z aniołkiem, łowienie rybek z pingwinem i gra w hokeja z reniferem. Stempelki na karteczce uprawniały do otrzymania prezentu.

W tym roku Mikołaj miał wielu pomocników. Prezenty wręczali dzieciom: Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak, Strażacy z OSP Leszno oraz OSP Czarnów i pracownicy Urzędu Gminy. Kulminacyjnym momentem Mikołajek było rozświetlenie choinki przed Urzędem Gminy i pokaz sztucznych ogni. Wszyscy chętni mogli sobie zrobić zdjęcie ze św. Mikołajem, a dla osób, którym było zimno, przygotowano gorącą kawę, herbatę i ciasteczka.

Serdeczne podziękowania składamy firmie Skynet, która wsparła tegoroczne Mikołajki, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie i w Czarnowie, a także wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

Mimo niesprzyjającej aury, impreza okazała się bardzo sympatyczna. Wręczono dzieciom kilkaset prezentów. Dzięki pomocy wolontariuszy z OSP, którym bardzo dziękujemy i animatorom zabawy w bajkowych przebraniach, udało się zorganizować magiczny wieczór. Patrząc na zadowolone buzie dzieci – nikt nie miał wątpliwości, że warto było ponieść ten trud. Przecież dla wielu maluchów Mikołajki to jakby wstęp do Świąt Bożego Narodzenia. A święta tuż, tuż!                 

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010