Mikołajki w Przedszkolu w Zaborowie

ostatnia zmiana: 18.12.2015
 

Mikołajki w przedszkolu w Zaborowie

 

Z okazji Mikołajek na dzieci czekały aż dwa dni atrakcji. W piątek, 4 grudnia, nauczycielki prowadziły w swoich oddziałach zajęcia poświęcone fikcyjnej postaci Mikołajka autorstwa Rene Gossinie’go i Jean’a-Jacques’a. Dzieci wysłuchały między innymi opowiadań dotyczących niesfornego chłopca, omawiały treść tekstu, jak również miały okazję wykonać pracę plastyczną nawiązującą do losów Mikołajka. Zwieńczeniem tematu było wspólne oglądanie filmu „Mikołajek: dziewczyny kontra chłopaki”.

Jednakże piątek nie zakończył niespodzianek jakie czekały na dzieci w związku z Mikołajkami. W poniedziałek, 7 grudnia, po zajęciach dydaktycznych przedszkole odwiedził pewien wyjątkowy gość. Dzieci niczym zahipnotyzowane wpatrywały się w postać Świętego Mikołaja, gdy wkraczał do sal wraz ze swą świtą – elfami i śnieżynką. Nasi podopieczni otrzymali prezenty, które ochoczo zabrali do domu. Ponadto tańczyli lub śpiewali piękne piosenki dla Świętego Mikołaja. Mogli również porozmawiać z naszym gościem i złożyć mu imieninowe życzenia.

Cieszymy się, że nasi podopieczni mogli dobrze się bawić w ciągu tych dwóch dni. Mamy nadzieję, że Mikołaj odwiedzi wszystkie grzeczne dzieci, a to wspomnienie pozostanie w sercach naszych przedszkolaków na długi, długi czas.

 

Publiczne Przedszkole w Zaborowie

I. Latoszek

 
 

Szybki kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 21
  • 05-084 Leszno
  • tel. 22 725 80 05
  • fax. 22 725 85 52
  • email: urzad@gminaleszno.pl
  • rachunek: Bank Spółdzielczy w Sochaczewie
  • nr: 89 9283 0006 0025 8629 2000 0010