Nagroda dla Biblioteki Publicznej Gminy Leszno

ostatnia zmiana: 09.11.2017

Biblioteka Publiczna Gminy Leszno w konkursie „Kinder Mleczna Kanapka – Przerwa na wspólne czytanie” z 7567 głosami zajęła 112 miejsce. W konkursie brało udział ponad tysiąc bibliotek. Nasza biblioteka otrzyma nagrodę II stopnia, którą jest zestaw pięćdziesięciu książek dla dzieci, które polecili eksperci – Joanna Heidtman, psycholog i socjolog, Michał Rusinek, autor wielu książek dla dzieci i dorosłych oraz Marta Żysko-Pałuba – psycholog, psychoterapeuta i bajkoterapeuta.

Ideą konkursu było propagowanie czytania jako czynności rozwijającej język dzieci, ich wyobraźnię, a także uczącej empatii i pozytywnych zachowań. Wspólne czytanie pogłębia bliską relację rodzica z dzieckiem, pozwala na spędzenie każdej wolnej chwili razem, na budowanie bliskości. Dziecko czytając z rodzicami, czuje się bezpieczne i kochane.

Eksperci polecili kilkanaście książek, wśród których znalazły się klasyki takie jak Baśnie Andersena, Dzieci z Bullerbyn, Kubuś Puchatek, Mały Książę czy Pippi Pończoszanka, a także mniej znane pozycje – Turlututu. A kuku, to ja!, Plastikowy wilk oraz Miasteczko Mamoko.

Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na naszą bibliotekę.